לימודי הנדסה לתואר ראשון
בגרויות » לימודים בישראל » לימודי הנדסה

לימודי הנדסה

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
לימודי הנדסה, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מוסדות לימוד ומלאו פרטים בתחתית העמוד!

מיקום בארץ: שער הנגב 79167
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם

לימודי הנדסה לתואר ראשון במכללות

תואר ראשון בהנדסה הוא תואר מוסמך למדעים בהנדסה במקצועות ההנדסה השונים. יש הרבה ענפים בתחום ההנדסה והם מאופיינים כולם בלימודים ריאליים גבוהים תוך דגש על מקצועות כמו מתמטיקה, כימיה ופיזיקה אשר ישמשו כבסיס לפיתוח ומחקר בתחומים אשר דרושים באקדמיה ובהנדסה.

ישנן דרישות גבוהות לכישורים הנדסיים בכמה תחומים ולכן יש כמה מסלולי לימוד לתואר ראשון בהנסה. מסלולי הלימוד הם בהתמחויות שונות כגון הנדסה גרעינית, כימיה, פיזיקה, חומרים, אווירונאוטיקה, מחשבים, הנדסת מזון, הנדסה חקלאית, הנדסת תחבורה, תוכנה, ביו רפואה, ביו טכנולוגיה, מים, הנסת בניין, הנדסה אזרחית, תעשייה וניהול ועוד.

על ענפיו השונים תחום ההנדסה עוסק בתכנון וייצור של טכנולוגיות או מוצרים אשר מסתמכים על גוף הידע הרחב והעשיר של המדע בימנו. עבודתו של המהנדס כוללת יישום בפועל של תיאוריות מדעיות, הוא מתכנן, יוצר ובונה מוצרים וטכנולוגיות תוך שהוא פותר בעיות תוך כדי תהליך הייצור. מדובר בעבודה מאתגרת במיוחד שכן היא משתנה על בסיס יום יומי וזאת בהתאם למגבלות בהן נתקל המהנדס במהלך עבודתו.

לימודי הנדסה לתואר ראשון ניתן ללמוד במסגרת אוניברסיטאות אך גם במכללות השונות ברחבי הארץ. תנאי הקבלה ללימודים גבוהים ביחס ללימודים אחרים ובדרך כלל הם כוללים ציון משוקלל של הבגרות 70 (5 יחידות לימוד במתמטיקה) ופסיכומטרי 550 לפחות.

קצת על חומרי הלימוד במסגרת המסלולים המבוקשים בתחום ההנדסה :

לימודי תואר ראשון בהנדסה בתחום האלקטרוניקה למדים על טווח רחב של נושאים בהתאם לפיתוחים והצרכים של המשק. מדובר על לימודים של 4 שנים תוך דגש על נושאי לימוד כגון פיסיקה, אנגלית, שימוש במחשב, הנדסת אלקטרוניקה, תורת החשמל והאלקטרוניקה, תקשורת ומתמטיקה.

לימודי תואר ראשון בהנדסה בתחום הנדסת תוכנה רוכשים הסטודנטים ידע רב בתחומי מדעי המחשב, מתמטיקה, תקשורת, עיבוד אותות ותמונות ועוד.

לימודי תואר ראשון בהנדסה תעשייה וניהול הם לימודים אשר פותחים לסטודנטים דלתות רבות לתפקידים ניהוליים שונים אשר דורשים ידע הנדסי. הלימודים הם לימודים תיאורטיים ומעשיים כאחד וכוללים בין היתר נושאי לימוד כגון חשמל, אלקטרוניקה ומכאניקה.

לימודי תואר ראשון בהנדסה ביו רפואית הנו תחום אשר עוסק בייצור ופיתוח של מכשור רפואי שימוש של מוסדות רפואיים ולשימוש ביתי. התואר משלב בתוכו נושאי לימוד רבים מתחום הרפואה כגון פיזיולוגיה, מדעי החיים, הנדסה, פיזיקה, יישומי המחשב, אלקטרוניקה, גנטיקה ועוד.

בוגרי תואר ראשון בתחום ההנדסה משתלבים במהרה בשוק העבודה וזאת משום שתחום זה הוא מבוקש במשק. לאחר הלימודים ניתן להמשיך ללימודי תואר שני בתחום וללמוד תחומים בצורה ספציפית יותר אשר מאפשרים לבוגריהם להשתלב בפקידים בכירים יותר בתעשייה, במחקר ובאקדמיה עצמה.

בסופו של דבר, לימודי תואר ראשון בהנדסה הם מבין הלימודים המבוקשים כיום וזאת משום שהם מספקים לבוגריהם את האפשרות למצוא עבודה במהרה וליהנות ממשכורות גבוהות מן הממוצע במשק.