לימודי מדעים מדויקים
בגרויות » לימודים בישראל » לימודי מדעים מדויקים

לימודי מדעים מדויקים

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
לימודי מדעים מדויקים, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מוסדות לימוד ומלאו פרטים בתחתית העמוד!

מיקום בארץ: קצרין
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם

תואר ראשון במדעים מדויקים

לימודי תואר ראשון במדעים מדויקים הינו תואר באחד מתחומי המדעים המדויקים: פיזיקה, כימיה, מתמטיקה ומדעי המחשב וכו', לפיכך הוא מתאים לבעלי יכולת ריאלית ויכולת מתמטית גבוהה, למשקיענים במיוחד ולאלו שאוהבים את התחום.
בוגרי לימודי מדעים מדויקים יוכלו לבחור בסוף התואר הראשון האם לצאת לשוק העבודה ולתרום מהידע שלהם לחברות וגופים שונים, או להישאר באקדמיה  ולהמשיך להתמקד במחקר ולתואר שני או שלישי.
 
לימודי מדעים מדויקים ניתן ללמוד בעיקר באוניברסיטאות ויש לקחת בחשבון כי אלו לימודים לא קלים ומאתגרים.

 תוכנית הלימודים לתואר ראשון במדעים מדויקים כוללת מגוון רחב של קורסי חובה ובחירה, 
עם הדגשים במתמטיקה, כימיה ופיזיקה. נושאי הלימוד הם רבים, כאשר משותף לכל הוא תחום המתמטיקה כבסיס לכל המדעים וצורות המחקר, ומכשירים את הסטודנטים להתמחויות שונות בהתאם למסלול בו יבחרו.

בוגרי תואר ראשון במדעים מדויקים יוכלו להפוך לאנשי מקצוע בעלי השכלה רחבה במדעים המדויקים, מה שיאפשר להם להתמודד טוב יותר עם בעיות וצרכים שונים של התעשייה .

במסלול פיזיקה נלמדים נושאים כמו  מכניקה, אנרגיות, תורת הקוואנטים ועוד.
במסלול כימיה נלמדים מבנה החומרים, הנדסת תרופות וכימיית המוח,  וכל הקשור למחקר או ייצור התרופות. 
 
כל סטודנט יכול להתמקד בתחום ספציפי לפי עניינו ונטייתו האישית, כבר השנה השנייה על הסטודנט לבחור תחום התמקדות בפיסיקה או בכימיה .

לימודי מדעים מדויקים נפוצים הרבה יותר באוניברסיטאות, מאשר במכללות.
באוניברסיטאות הם מוצעים במסגרת לימודי תואר ראשון, תואר שני ואף לימודים לתואר דוקטור. ובמכללות, מוצעים הלימודים המשולבים בדרך כלל עם תארים מבוקשים אחרים כגון מדעי המחשב והנדסה . 
הגדילה לעשות האוניברסיטה העברית, אשר כדי לאפשר למדעני העתיד להתמודד טוב יותר עם הצרכים החדשים של התעשייה פתחה תכנית חלוצית להכשרת מדענים בדרך שונה מהמקובל. עד עתה רוב המדענים היו בוגרי אוניברסיטאות שלמדו במגמות מסורתיות כמו פיסיקה או כימיה, האוניברסיטה העברית פתחה מסלול משולב המדגיש עקרונות מדעיים בסיסיים עם הכשרה משולבת בפיסיקה, כימיה ומתמטיקה אשר מתאימה במיוחד לאנשים שרוצים למלא בהמשך תפקידי מפתח בתחומי החומרים המתקדמים, מיקרו-אלקטרוניקה, אלקטרו-אופטיקה ובפרט בננו-מדע וננו-טכנולוגיה .

בוגרים בעלי השכלה רחבה בכל תחומי המדעים המדויקים בדגש על הפיסיקה והכימיה יוכלו להשתלב בשוק העבודה לאחר שרכשו בלימודיהם כלים להתמודד עם המחקר העכשווי והעתידי .הם יוכלו גם  להשתלב בתעשיית ההייטק, בתחום הביוטכנולוגיה, במכוני מחקר, בפיתוחי תעשייה שונים ובתחומי המחקר הננו-מדעי .

 תנאי הקבלה לתואר ראשון במדעים מדויקים הינם: בעלי ציון משוקלל בבחינה הפסיכומטרית של 700 וציון ממוצע של בחינות הבגרות 10.75 .
 תוכנית הלימודים לתואר אורכת שלוש שנים אקדמיות המתפרסות על שישה סמסטרים. בסוף הלימודים מוענקת לסטודנט תעודת  תואר ראשון  B.S.c במדעים מדויקים עם הדגש בכימיה או בפיסיקה .