לימודי תואר ראשון, לימודים לתואר ראשון, תואר ראשון
בגרויות » לימודים בישראל » לימודי תואר ראשון

לימודי תואר ראשון

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
לימודי תואר ראשון, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מוסדות לימוד ומלאו פרטים בתחתית העמוד!

מיקום בארץ: חיפה
מיקום בארץ: כנרת
מיקום בארץ: נתניה
מיקום בארץ: הוד השרון
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם

לימודים לתואר ראשון במכללות

רבים שואפים להצליח בחיים אך לא לכולם יש את הכלים לעשות זאת, רוצים לדעת מהו הסוד על מנת שתוכלו להבטיח לעצמכם חיים עם תנאי שכר ותנאי עבודה טובים יותר? תכירו – לימודי תואר ראשון.

לימודים אקדמאיים לתואר ראשון מתקיימים במגוון רחב של תחומים. החל מתחומים ריאליים כמו למשל: לימודי כלכלה, מתמטיקה, לימודי פיזיקה, לימודי מחשבים וכדומה ועד התחומים הומאניים כדוגמת עיצוב גרפי, לימודי פילוסופיה, לימודי תקשורת, לימודי אומנות ועוד נוספים.

בעבר בוודאי נאמר לכם שכרטיס הכניסה ההכרחי לכל המוסדות האקדמאיים למיניהן הוא תעודת בגרות, ובכן, הרי שעם הזמן כללי המשחק השתנו ואמנם תעודת בגרות נחשבת כהכרחית אך היא מצורפת בתור תנאי הקבלה יחד עם ציון הפסיכומטרי ולו ניתן המשקל הרב יותר בכדי להתקבל למוסד אקדמאי.

אז כמה זמן אורכים לימודי תואר ראשון? ובכן, רוב התארים הראשונים של המכללות והאוניברסיטאות אורכים כבין שלוש ועד לארבע שנים, כלומר כשישה עד שמונה סמסטרים בסה"כ. כמובן שישנם תארים שאורכים זמן רב יותר ואלו הם לימודי תואר ראשון בהנדסה ואדריכלות.

רבים תוהים האם בכלל כדאי לעשות תואר ראשון ואם כן, מהם היתרונות של תואר ראשון זה? ובכן, יתרונותיו של התואר הראשון הינם רבים ומגוונים. בראש ובראשונה חשוב לזכור שלימודים אקדמאיים הינם לימודים מרחבי אופקים, לימודים מעשירים אשר מפתחים את יכולת המחשבה ותורמים בצורה יוצאת מן הכלל להתבגרות האינטלקטואלית ולהתבגרות הנפשית.

כאמור, אחד מהיתרונות המרכזיים בלמידה לתואר ראשון הוא פתיחת הצוהר לעולם התעסוקה, בהתאם כמובן לתחום שנלמד. למשל, בעלי תואר ראשון באדריכלות נהנים מאפשרויות יצירתיות, כלכליות ותעסוקתיות רבות. חשוב לזכור שלמעסיקים רבים התואר איננו מהווה את העיקר כשהרי יש ללמוד את העבודה עצמה ולעבור הסמכה ספציפית. תואר ראשון מעיד על ניסיון, ידע שצברתם ובעיקר על הרצון והתמדה שיש לכם על מנת להצליח.

אילו סוגי תארים ישנם? ובכן, בוגרי אומנות למשל מקבלים תואר, שנחשב כתואר למרבית התחומים, הוא תואר שנקרא –B.A . אדם שסיים תואר בחינוך יקבל תעודת B.Ed . בוגר במשפטים יקבל תעודת תואר ראשון בשם LI.B . בוגר במקצועות הטכנולוגיים יקבל תעודת – B.tech  . בוגר בארכיטקטורה יקבל תואר בשם B.arch וכמובן שישנם תארים רבים נוספים.

תנאי הקבלה לתואר ראשון שונים בין מקצוע למקצוע. תנאי קבלה אלו מבוססים בדרך כלל על השקלול של הפסיכומטריה ושל הבגרויות. כמובן ישנם קריטריונים נוספים כמו לדוגמא: גיל מסוים, ציון של 90+ בבחינות המיון, ציון התאמה מעל 610 וכדומה. כאמור נתונים אלו משתנים בין מוסד אקדמאי אחד לבין מוסד אקדמאי אחר.

החלטתם שאתם רוצים להתפתח? אל תהססו. לימודי תואר ראשון יכולים לשנות לכם את עולם התעסוקה מקצה לקצה ולאפשר לכם לעסוק במה שתמיד חלמתם ובגדול. חוויית הלימוד, האתגר והנאה יהפכו גם אתכם לסטודנטים בעלי מוטיבציה להצליח.