לימודי אדריכלות | לימודים לאדריכלות תואר ראשון
בגרויות » לימודים בישראל » לימודי אדריכלות

לימודי אדריכלות

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
לימודי אדריכלות, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מוסדות לימוד ומלאו פרטים בתחתית העמוד!

השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם

תואר ראשון באדריכלות

לימודי אדריכלות ועיצוב פנים נחשבים ליוקרתיים מיוחד. זהו אולי התואר היחיד המשלב בין יכולות טכניות ליכולות יצירתיות ובכך למעשה מחייב את העוסק בתחום להפגין יכולות במגוון רחב של אספקטים. תואר ראשון באדריכלות ועיצוב פנים, הנה מה שחשוב לכם לדעת 
תואר ראשון באדריכלות ועיצוב פנים, יכול לקחת כחמש שנים. מדובר בתואר ארוך יחסית אולם הוא משלב מיומנויות רבות, לצד התנסות מעשית, כך שכאשר תסיימו את התואר תצאו עם כלים בעלי ערך. כן, אין ספק שמדובר בתואר אשר מלווה ביוקרה. אדריכלות נתפסת כמקצוע מכובד, המשלב בין יצירתיות לפונקציונאליות. 
תואר ראשון באדריכלות ועיצוב פנים,משלב רכישת מיומנויות טכניות, לצד חשיבה וראייה יצירתית. אלה המבקשים להשתלב במסלול הלימודים יזכו לחוויה מעצימה, אך מלחיצה מעט. בעיקר בשל הקצב המהיר של התחום.


לימודי אדריכלות ועיצוב פנים לתואר ראשון, נחשבים ללימודים תובעניים. מעבר לחומר לימוד שוטף, מחויבים התלמידים בפרויקטים מעשיים, הכוללים הרבה עבודה עצמאית, חשיבה ויצירתיות. מטרת הפרויקטים הינה, יישום טכניקות הלימוד ולא פחות חשוב, התמודדות עם ביצוע עבודה בזמן אמת והתייחסות למשתנים שונים כמו לוחות זמנים, מגבלות או בעיות שיכולות לצוף בעבודה שוטפת בשטח.


ומה עם תנאי קבלה לתואר ראשון באדריכלות ועיצוב פנים ? 
כאמור, תואר ראשון באדריכלות ועיצוב פנים, נחשב לתואר יוקרתי. לא כל אחד מתאים ללמוד אדריכלות, כמו שלא כל אחד מתאים להיות שחקן. המבקשים ללמוד את המקצוע, צריכים להפגין ראייה מרחבית, יכולות תכנון ושרטוט, לצד תכנון פרויקט, חשיבה יצירתית. זו הסיבה שעל מנת להתקבל לתואר ראשון באדריכלות ועיצוב פנים, יש צורך בממוצע בגרויות גבוה, ציון פסיכומטרי והכי חשוב, תיק עבודות אשר באמצעותו יהיה ניתן להעריך את יכולות השרטוט שלכם. 
כאשר תגיעו אל מוסדות הלימוד השונים, המציעים תואר ראשון באדריכלות, וודאי תצטרכו לעבור וועדת קבלה. וועדה זו נועדה על מנת לאפשר לצוות להתרשם מכם כבני אדם, להעריך את התאמתכם לתחום ולמסגרת הלימוד וכמובן להתרשם מתיק עבודות. 
ישנם מי שמגדילים לעשות ועוברים מכינה מקצועית, אשר מטרתה להכין את המעוניינים לוועדות הקבלה במוסדות הלימוד. במכינות אלה לומדים לא רק איך להכין תיק עבודות איכותי, אלא גם איך לפתח את היצירתיות, להציג נכון רעיון ולהתמודד עם אתגרים, תכונות חשובות מאוד למי שמבקש להרשים ולהתקבל ללימודי תואר ראשון באדריכלות. 
לימודי תואר ראשון באדריכלות מה הלאה 
לאחר סיום לימודי תואר ראשון, תוכלו להתפתח לתואר שני בארכיטקטורה, בינוי ערים אן תכנון ערים ואזורים. מה שמוביל לקריירה משגשגת ועבודה למול רשויות וגופים ציבוריים. 
אם מעניין אתכם להתמחות דווקא במגזר הפרטי או העסקי. תוכלו להשתלב באחד ממשרדי האדריכלות בארץ או לפתוח משרד עצמאי משלכם. תוכלו לעסוק באדריכלות בשילוב עיצוב פנים ובכך לתת מענה מקיף וכולל לפרויקט, או להתמקד רק בעיצוב פנים או בצד התכנוני.