שיפור בגרויות, שיפור בגרות, בא לשפר בגרות?
בגרויות » שיפור בגרויות

שיפור בגרויות

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
שיפור בגרויות, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מוסדות לימוד ומלאו פרטים בתחתית העמוד!

מיקום בארץ: סניפים ברחבי הארץ
מיקום בארץ: סניפים ברחבי הארץ
מיקום בארץ: חיפה
מיקום בארץ: רחובות
מיקום בארץ: תל אביב, ראשון לציון
מיקום בארץ: סניפים ברחבי הארץ
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם

כל השיקולים שיש לקחת לפני שמחליטים לשפר בגרויות בחורף או בקיץ.

שיפור בגרויות מתי כדאי בחורף או בקיץ?

תלמידים רבים מתלבטים האם כדאי להם לשפר בגרויות בחורף או בקיץ. למעשה, אין תשובה חד משמעית ולכן חשוב שתכירו את האפשרויות העומדות בפניכם וההבדלים ביניהם, כדי שתוכלו לקבל החלטה נכונה עבורכם.

שני מועדים  

כל תלמיד יכול לגשת לבגרות בשני מועדים: בגרות קיץ ובגרות חורף. בגרות קיץ מתקיימת בין החודשים מאי ליולי ולעומת זאת בגרויות חורף נערכות בין החודשים ינואר ופברואר. מהם היתרונות והחסרונות של כל מועד?

ראשית, לא ניתן להיבחן בכל המקצועות בשני המועדים. לדוגמה: אין בגרות חורף בפיזיקה. מקצועות נוספים בהם מתקיימת בחינה רק במועד קיץ הם: גיאוגרפיה, פסיכולוגיה, כימיה ומקצועות בחירה מורחבים נוספים. לעומת זאת, במועדי חורף מתקיימים הבחינות במקצועות החובה, כגון מתמטיקה, אנגלית, תנ"ך, ספרות, אזרחות, היסטוריה וחיבור. לכן חשוב לברר מראש איזו בגרות מתקיימת מתי והאם יש מועד אחד או שניים, כדי שתוכלו להשלים את הבגרויות הרלבנטיות לכם בזמן הנכון.

שנית, מי שמעוניין להירשם ללימודים אקדמאיים בשנת הלימודים הבאה, צריך לקחת בחשבון גם את שיפור הבגרויות וגם את קורס הפסיכומטרי ולראות איך ניתן לתמרן ביניהם כדי לא לפספס את הרישום. לדוגמה, מי שמעוניין להירשם ללימודים אקדמאיים באוניברסיטה, צריך להספיק להשלים בגרויות ולהיבחן בפסיכומטרי לפני שמועד ההרשמה מסתיים. מועד ההרשמה ברוב המחלקות הוא עד אוגוסט, אך יש מחלקות מבוקשות בהן הרישום נסגר קודם לכן.

שיפור בגרויות בחורף מאפשרת לכם להירשם בזמן גם לקורס פסיכומטרי בסביבות מרץ-אפריל וכך להספיק את הרישום לשנת הלימודים הבאה באוניברסיטה. לעומת זאת, אם תיגשו לשיפור בגרויות רק בחודשי הקיץ, ייתכן ותפספסו את הרישום ותצטרכו להמתין שנה נוספת.

שיקולים נוספים לשיפור הבגרויות

לא כולם בוחרים לשפר בגרויות מיד לאחר התיכון ולא בכל מקרה זה אפשרי. מי שמתגייס זמן קצר לאחר סיום י"ב, לא יספיק להירשם לקורס ולגשת למבחנים. לעומת זאת, מי שבין תאריך סיום הלימודים ב-20 ליוני ועד לתאריך גיוסו לצה"ל יש פער של מספר חודשים או שנה, יוכל לנצל את הזמן ולהירשם לשיפור בגרויות בקיץ או בחורף, תלוי בתאריך הגיוס. לאחר מכן, בשחרור מהצבא, כדאי לבחון את המועד הטוב ביותר לגשת לשיפור בגרויות כדי לא לבזבז שנה מיותרת לפני ההרשמה ללימודים אקדמאיים.

שיקול נוסף קשור לעלויות הקורס. מחיר שיפור בגרויות יכול להיות שונה ממקום למקום, בהתאם למקצוע בו נבחנים (מקצוע בחירה יהיה לרוב יקר יותר ממקצוע חובה), גודל הכיתה, מספר המפגשים והאם מדובר בקורס חורף או קיץ. בנוסף, חייל משוחרר יכול להשתמש בכספי הפיקדון לטובת לימודים בקורס לשיפור בגרויות, וזהו יתרון משמעותי למי שמתקשה לממן לעצמו את הלימודים או מעוניין לחסוך למטרות אחרות.

שימו לב גם לתנאי הלימוד בקורס. בחורף חשוב שהכיתה תהיה מחוממת ובקיץ תוכלו להתרכז טוב יותר בכיתה ממוזגת. אם אתם מתגוררים רחוק מכיתת הלימוד, ודאו שהגישה נוחה ולא תיתקלו בקשיים אם יהיה מזג אוויר סוער.

מכינה לשיפור בגרויות

מלבד קורסים פרטיים, יש מוסדות אקדמאיים המפעילים מכינה מקומית לשיפור בגרויות. היתרון ברישום למכינה כזו זו שאתם משיגים דריסת רגל במוסד עצמו ותכנית הלימודים במכינה מוכוונת למקצוע הספציפי אותו אתם מעוניינים ללמוד. החיסרון הוא שמשך הלימודים יכול להיות ארוך יותר באופן משמעותי משיפור בגרויות בקורס פרטי וכך גם העלות הכספית.

מתלבטים מתי נכון עבורכם לגשת לשיפור בגרויות? אנחנו כאן כדי לעזור לכם לקבל החלטה נכונה ומותאמת אישית. 

מלאו את טופס פרטי הקשר ונחזור אליכם בהקדם עם מידע מפורט ותשובות לכל השאלות. שיהיה בהצלחה!