לימודי משאבי אנוש, תואר ראשון במשאבי אנוש
בגרויות » לימודים בישראל » לימודי משאבי אנוש

לימודי משאבי אנוש

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
לימודי משאבי אנוש, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מוסדות לימוד ומלאו פרטים בתחתית העמוד!

השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם

לימודי תואר ראשון במשאבי אנוש

לימודי משאבי אנוש הינם פורצי דרך עם הקדמה הגיעה הטכנולוגיה, ואיתה שינויים תכופים בסביבת העבודה הטכנולוגית והאנושית כאחד. שינויים אלו מחייבים עסקים, ארגונים וחברות להשקיע בניהול ופיתוח משאבי אנוש. עם השנים החלה האקדמיה מצמיחה לימודי תואר ראשון בניהול משאבי אנוש על מנת לענות על הצורך שנוצר במשק, ואכן תואר ראשון במשאבי אנוש מאפשר לבעליו להשתלב כמנהל משאבי אנוש בחברות וארגונים שונים. 
לימודי משאבי אנוש – כשמם כן הם: לימודים בהם לומדים באופן מקצוע כיצד לנהל את המשאב האנושי, היינו העובדים, בחברה, על הצד הטוב ביותר, באופן כזה בו העובד יהיה בעל מוטיבציה גבוהה לעבודתו ובעלי החברה יוכלו להגדיל את רווחיהם.
תפקידיו וסמכויותיו העיקריים של מנהל משאבי אנוש הינם: גיוס כוח אדם לחברה, מיון והכשרת כוח אדם זה, דאגה לרווחתו, השמתו בצורה חכמה בחברה המתאימה ליכולותיו, כישרונותיו, כישוריו, ניסיונו ומקצועיותו, ליווי העובדים וקליטתם, דאגה לרענון הכשרתם המקצועית, תגמול העובדים, הדרכה, למידה ופיתוח בקרב עובדי הארגון, איתור מוקדי כוח ופוליטיקה, יכולת הנהגה והנעת עובדים, דאגה לאינטרסים של העובדים ולאינטרסים של החברה בו זמנית ועוד.
בשל ההבנה כי ניהול משאבי אנוש הוא תפקיד בעל חשיבות רחבה ומשמעותית בחברה וכי יש לרכוש ידע וכלים לתפקיד זה, נפתחו מגוון מסלולי לימוד אקדמאים ללימודי תואר ראשון בניהול משאבי אנוש.
כיום מוצעים שני מסלולים עיקריים:

  1.  לימודי תואר ראשון במשאבי אנוש 
  2.  לימודי תואר ראשון במנהל עסקים בהתמחות בניהול משאבי אנוש.

שני מסלולי לימוד אלו נלמדים כתואר ראשון חד חוגי מורחב או דו חוגי, כאשר במסלול דו חוגי מומלץ לשלב לימודי ליבה עם זיקה חזקה לתחום כמו כלכלה, סוציולוגיה וכד'.
ניתן ללמוד תואר ראשון בניהול משאבי אנוש במגוון מכללות ואוניברסיטאות בארץ ביניהן: המכללה האקדמית אשקלון או מכללת ספיר בשדרות.
נושאי הלימוד בלימודי תואר ראשון בניהול משאבי אנוש כוללים מגוון נושאים מרתקים ומעניינים, ביניהם: מבוא לניהול משאבי אנוש, מיון והערכת עובדים, תרבות ארגונית, הדרכה ופיתוח עובדים, פיתוח שינוי ארגוני, מנהיגות, דיני עבודה וביטוח לאומי, ניהול משא ומתן עסקי, כלכלה, סגנונות ניהול, פסיכולוגיה חברתית ועוד. 
לימודים אקדמאיים לתואר ראשון בניהול משאבי אנוש אורכים כ –שלוש שנים (שישה סמסטרים), בסיומם מקבלים הבוגרים, תעודת B.A בניהול משאבי אנוש או תעודת B .B במנהל עסקים עם התמחות בניהול משאבי אנוש.
עם תום הלימודים, יכולים הבוגרים להשתלב כמנהלי משאבי אנוש במגזר הפרטי או הציבורי.
כיום השתלבות כמנהל משאבי אנוש דורשת ידע וכלים אקדמאיים הנרכשים במהלך לימודי תואר ראשון בניהול משאבי אנוש או במנהל עסקים עם התמחות בניהול משאבי אנוש. לימודי תואר ראשון בניהול משאבי אנוש משלב למעשה, לימודי עסקים וכלכלה לצד לימודי פסיכולוגיה וסוציולוגיה. זאת על מנת ליצור בסיס רחב של הבנת ויכולת ניהול הצרכים הכלכליים לצד הצרכים האנושיים בחברה.