לימודי כלכלה, לימודי כלכלה לתואר ראשון
בגרויות » לימודים בישראל » לימודי כלכלה

לימודי כלכלה

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
לימודי כלכלה, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מוסדות לימוד ומלאו פרטים בתחתית העמוד!

מיקום בארץ: כנרת
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם

לימודי תואר ראשון בכלכלה

לימודי כלכלה הם המפתח להצלחה בעולם המערבי, בדרך כלל, הוא השכלה. כל אדם אשר רוצה לראות את עצמו מצליח ומתפתח נרשם למוסד אקדמאי על מנת לרכוש ידע והשכלה שאלו יהוו נקודת פתיחה מצוינת משאר עמיתיו לעבודה ואף יאפשרו לו להתקדם מהר יותר ולעלות בדרגות הניהול שישנן.

תחום לימודי כלכלה הינו תחום נרחב כשמטרתו העיקרית היא להקנות ידע עיוני ובנוסף לכך גם כלים שמתאימים להבנה ולניתוח של בעיות כלכליות ברמת המשק הלאומי. במסגרת לימודי כלכלה ניתנות לתלמיד מגוון רחב של אפשרויות ובו יוכל התלמיד לשלב התמחות משנית בתחומים ספציפיים. סטודנט ללימודי כלכלה שיסיים את תוכנית הלימודים בהצלחה יוכל ליהנות מהכשרה בעבודה מקצועית בסיסית בסקטור הציבורי והפרטי ובכן, במידה ויהיה מעוניין, יוכל הוא להמשיך ללימודי תואר מתקדם בכלכלה, חשבונאות, מינהל עסקים ועוד.

אז למי בעצם מתאים לימודי כלכלה? ובכן, לימודי תואר ראשון בכלכלה מתאימים בעיקר לאנשים שתמיד חלמו להיות ולהצליח ביזרת המסחר הבינלאומי, לפתח קריירה בעולם הבנקאות או בעולם העסקי. אנשים בעלי חוש עסקי מפותח יוכלו ליהנות מלימודי כלכלה למרות שאלו נחשבים כקשים ואף תובעניים. הצלחה בתואר כלכלה תוכל לגרום לבעלי התואר לקצור בקלות את היבול בהמשך הדרך.

כאמור, בארץ ניתן למצוא מסודות אקדמאיים רבים שמאפשרים לימודי תואר בכלכלה. לדוגמא, המכללה האקדמאית ספיר מאפשרת לסטודנטים ליהנות מלימודי תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות. תוכנית זו נחשבת יוקרתית, נחשקת שפותחת מנעד רחב לבוגרי המכללה שיכולים בסוף התואר למצוא תעסוקה בתחום. מכללה נוספת ומוכרת היא המכללה האקדמאית נתניה אשר פותחת את שעריה בפני מגוון של סטודנטים שמעוניינים לדעת את אחד המקצועות החשובים בעולם המערבי – כלכלה.

למודי כלכלה תמצאו בימוסדות אקדמאיים כמו המכללה האקדמאית נתניה, מכללת ספיר ומוסדות אקדמאיים נוספים מצריכים מהתלמידים שמעוניינים להתקבל לעבור את תנאי הקבלה. אז מהם תנאי הקבלה? ובכן, ניתן למצוא שוני משמעותי בתנאי הקבלה בין מסודות האקדמאיים השונים כאשר מסודות מוכרים יציבו תנאים נוקשים יותר על מנת להבטיח רמת לימודים גבוהה ואילו מוסדות פחות מוכרים יאפשרו ליותר ניגשים להתקבל לאקדמיה ולהתחיל את דרכם אל התואר.

לדוגמא, במכללה האקדמאית ספיר, על מנת להתקבל למכללה יהיה על הניגש להיות בעל תעודת בגרות מלאה, ציון פסיכומטרי מעל 600, ארבעה יחידות לימוד באנגלית בציון של 70 ומעלה, ציון מבחן אמי'ר 185 לפחות או לחילופין ציון של 85 בחלק האנגלית בפסיכומטרי. לעומת זאת, במכללת נתניה יצטרך הניגש להיות סטודנט שעבר מכינה אקדמאית מוכרת, להיות בעל ציון פסיכומטרי שמשקלו כ-25% בשכלול, להיות בעל תעודת בגרות מלאה מטעם משרד החינוך או תעודה ששקולה לתעודת בגרות לתלמידים שלמדו בחו"ל. 
תנאי הקבלה משתנים בהתאם למוסדות האקדמאיים השונים אך רובם מבקשים תנאים בסיסים כמו תעודת בגרות מלאה, ציון פסיכומטרי גבוה וכדומה.

רבים מתלבטים לפני שמתחילים ללמוד תואר בכלכלה ואפילו לפני שבדקו מהם תנאי הקבלה והאם הם עונים על דרישותיהם. ובכן, על מנת להבטיח את כניסתכם אל המוסד האקדמאי רצוי שתבדקו האם ביכולתכם ללמוד שם – הן מבחינת הדרישות, הן מבחינת הכסף ומבחינת הזמן שהתואר שבחרתם דורש. תכנון ובחירה לא נכונה של אקדמיה יכולה לעלות לכם בזמן ולא פחות חשוב מכך – בכסף.