לימודי ביולוגיה, לימודים לתואר ראשון בביולוגיה
בגרויות » לימודים בישראל » לימודי ביולוגיה

לימודי ביולוגיה

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
לימודי ביולוגיה, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מוסדות לימוד ומלאו פרטים בתחתית העמוד!

השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם

תואר ראשון בביולוגיה

לימודי ביולוגיה הוא מדע החיים  כל מה שקורה בתוכנו ומסביבנו. לימודי תואר ראשון בביולוגיה מתמקדים בחקר החי עצמו וסביבתו. כיום לימודי תואר ראשון בביולוגיה אינם מתמקדים רק בחקר יצורים חיים כי אם משלבים בתוכם ידע מהעולם המודרני הכולל ידע מתחומי ההנדסה, המחשבים, הפיזיקה והמתמטיקה.


כיום ניתן ללמוד תואר ראשון בביולוגיה במגוון אוניברסיטאות ומכללות ברחבי הארץ: המרכז האוניברסיטאי באריאל, המכללה האקדמית ספיר בשדרות, אוניברסיטת בר אילן, הטכניון ועוד.
תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון ביולוגיה הם בדרך כלל ציון פסיכומטרי מעל , בגרות מלאה בציון ממוצע של מעל עם לימודי אנגלית ומתמטיקה ברמה של ארבע יחידות לימוד לפחות.
תואר ראשון בביולוגיה מציע מצע רחב של תחומי התמחות, ביניהם: תואר ראשון בביולוגיה, תואר ראשון בביולוגיה ומדעי החיים, תואר ראשון בביולוגיה ומדעי הסביבה, תואר ראשון בביולוגיה חישובית, תואר ראשון בביולוגיה ומדעי הטבע, תואר משולב – פסיכו ביולוגיה (לימודי פסיכולוגיה עם ביולוגיה), תואר ראשון בביולוגיה וכימיה ועוד. כמו כן, ניתן ללמוד לתעודת הוראה על מנת לעסוק בעתיד בהוראת ביולוגיה.


נושאי הלימוד בלימודי ביולוגיה כוללים: ביולוגיה כמובן, פיזיקה, כימיה, מתמטיקה, מחשבים, הנדסה, אקולוגיה, ביו כימיה, פיזיולוגיה, הנדסה גנטית, זואולוגיה, מיקרו ביולוגיה, ביולוגיה ימית, ביולוגיה סביבתית, סטטיסטיקה והסתברות, מדעי המחו, נוירו ביולוגיה, אימונולוגיה, גנטיקה ועוד ועוד. 
פעמים רבות בעלי תואר ראשון בביולוגיה ממשיכים לאחר מכן ללימודי רפואה בשל הקווים המשיקים והמקבילים בין שני התחומים. 
תואר ראשון בביולוגיה הוא אחד מהתארים בהם כבר בשנת הלימודים הראשונה (בחלק מהמוסדות), משתלבים הסטודנטים במחקר בתחום בו הם מעוניינים להתמחות. הסטודנטים משולבים בקורסים רבים המעניקים להם הכשרה מקצועית רחבה.


בעלי תואר ראשון בביולוגיה או מדעי החיים, יכולים להמשיך את הכשרתם המקצועית והאקדמאית באמצעות לימודי תארים מתקדמים: תואר שני ודוקטורט (ופוסט דוקטורט), על מנת שיוכלו להמשיך לעסוק במחקר ולהשתלב בעתיד כביולוגים ו/או חוקרים במכוני רפואה, מכוני תרופות ומחקרים שונים אחרים. בנוסף, יכולים בעלי תארים מתקדמים בביולוגיה להמשיך כמרצים או עובדים במכוני מחקר במעבדות, באוניברסיטאות ובחברות היי טק.
תואר ראשון בביולוגיה הוא תואר בו לומדים הסטודנטים לימודים מרתקים ומעניינים אודות היצורים החיים וסביבתם, וכן אודות תחומים קרובים נוספים. תואר ראשון בביולוגיה מעניק לבוגריו מקפצה לקראת המחקר בעולם האקדמי וכן בעולם הרפואי והעסקי.

מאמרים אחרונים:
השלמת בגרויות ללוחמים ותומכי לחימה בכל המסגרות.
כל השיקולים שיש לקחת לפני שמחליטים לשפר בגרויות בחורף או בקיץ.
רוצים להשלים בגרויות אונליין? רוצים לעבור ללמוד לבגרות אונליין? באתר תמצאו את כל המידע המורחב על איך משלימים תעודת בגרות בתקופת הקורונה ומה האופציות שיש ללימוד אונליין.
רוצים לבחור מכון לבגרויות? הגעתם למקום הנכון.
מעוניינים להשלים 12 שנות לימוד בקלות? רוצים להשלים השכלה תיכונית? הגעתם למקום הנכון. פה תמצאו את כל המידע על זכאות וקריטריונים.