לימודי עבודה סוציאלית, תואר ראשון בעבודה סוציאלית ללא פסיכומטרי
בגרויות » לימודים בישראל » לימודי עבודה סוציאלית

לימודי עבודה סוציאלית

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
לימודי עבודה סוציאלית, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מוסדות לימוד ומלאו פרטים בתחתית העמוד!

מיקום בארץ: גליל עליון
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם

לימודי עבודה סוציאלית לתואר ראשון

אחת מהעבודות בעלות הפעילות המקצועית המאורגנת הנה עבודה סוציאלית. תואר בעבודה סוציאלית מעניק לסטודנטים כלים לפתרונם ואבחונם של בעיות בתחום התפקוד החברתי של בני האדם.

מהי תכליתה של העבודה הסוציאלית?

תפקידה המרכזי של העבודה הסוציאלית היא להעניק משאבים שיעמדו לרשות בני האדם להצליח להעצים את שליטתם על תנאי חייהם ובכך בעצם לשפר את איכות חייהם, לסייע בעיצובה של פעילות הגומלין בין בני האדם. עבודה זו נדרשת בעיקר במצבים של שינויים אישים וחברתיים, מצבים של משברים, קיפוח חברתי ושל מגבלות אישיות.

חשיבותה של העבודה הסוציאלית.

בימים בהם משברים כלכלים נמצאים בכל פינה, בימים שבהם יש תהליכים של גלובליזציה עולה חשיבותה של העבודה הסוציאלית בכמה רמות מבעבר. העבודה הסוציאלית בעצם מגנה על זכויותיו החברתיות של האדם. היכן ניתן לראות עובדים סוציאליים? ובכן, ניתן לראותם עובדים סוציאליים משתלבים בבתי ספר, במחלקות לשירותים חברתיים, בשירותים ציבוריים, בשירותים ממשלתיים, במרפאות, בבתי חולים, בשירותי ההגירה והקליטה, במפעלי תעשיה, בצבא, בבתי אבות, במוסדות ילדים ונוער, בשירותי מבחן ועוד מקומות נוספים.

האם כדאי ללמוד ולעשות תואר בעבודה סוציאלית?

לימודי תואר בעבודה סוציאלית הינם לימודים מרתקים שמפגישים אותך עם כל סוגי האנשים ומעניקים לכם שיטות לטיפול במצוקתם השונות. על ידי לימודים במכללות ובאוניברסיטאות השונות ניתן ללמוד כיצד לגשת בצורה מקצועית ורגישה אך לא יותר מדי על מנת לטפל בצורה נכונה עם מקרים שונים שנתקלים עובדים סוציאליים בעבודתם.

היכן עושים תואר ראשון בעבודה סוציאלית?

ניתן לעשות תואר בעבודה סוציאלית במוסדות האקדמאיים הבאים: המכללה האקדמית ספיר,אוניברסיטת בן גוריון, אוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת תל-אביב, המכללה האקדמאית צפת, מכללת רעננה, המכללה האקדמאית אשקלון בחסות אוניברסיטת בר אילן, המכללה האקדמאית תל חי ומוסדות אקדמאיים נוספים כשהלימודים לוקחים כשלוש שנים כשכר הלימוד יהיה כ-9000 ₪ ולעיתים אף יותר.

מהם התכנים והמטרות של לימודי תואר ראשון בעבודה סוציאלית?

לימודים בתואר ראשון בעבודה סוציאלית כוללים בתוכם את מדעי ההתנהגות, מבוא לפסיכולוגיה, מדעי החברה, פסיכופתולוגיה, שיטות בעבודה סוציאלית, לימוד רווחה-רווחה חברתית, מדינת הרווחה בישראל, התנהגות ארגונית, יישומי המחשב, כלכלה, יחסים בינאישיים בקבוצה, אתיקה בהתערבות עבודה סוציאלית, סטטיסטיקה ועוד. בזמן הלימודים נהנה הסטודנט לתואר ראשון בעבודה סוציאלית מהכשרה מעשית כאשר הוא משתלב באחת מהשירותים שמעסיקים עובדים סוציאליים וזוכה להדרכה צמודה.

 

האם יש לימודי המשך לתואר ראשון בעבודה סוציאלית?

התשובה לשאלה זו היא כן. תוכנית הלימודים ללימודי המשך לעובדי רווחה, עובדים סוציאליים ועובדים טיפוליים מתחומים שונים יוכלו ליהנות מלימודי המשך בתחומים הבאים: נשים ומגדר, ילדים ונוער, גישור כללי וגישור משפחה, ניהול בתי אבות, הכשרת מנחי קבוצות, בריאות ושיקום, תעסוקה ועוד נוספים.

לסיכום.

תואר בעבודה סוציאלית מאפשר ללומדים להתמודד עם מצוקות החברה ולדעת כיצד לגשת ולטפל בהן. לימודי תואר ראשון בעבודה סוציאלית נחשב כאחד מאתרים המאתגרים, המהנים ומרחיבי האופקים שישנם. אנשים בעלי גישה יוכלו למצוא את עצמם במקצוע זה מתפתחים ובעיקר נהנים לעזור.