לימודי מדעי ההתנהגות
בגרויות » לימודים בישראל » לימודי מדעי ההתנהגות

לימודי מדעי ההתנהגות

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
לימודי מדעי ההתנהגות, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מוסדות לימוד ומלאו פרטים בתחתית העמוד!

השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם

תואר ראשון במדעי ההתנהגות

סטודנטים רבים מעוניינים להשתלב בשוק העבודה בעבודה חברתית אך לא מעוניינים ללמוד מקצוע טיפולי או חינוכי. תואר ראשון במדעי ההתנהגות מעניק מידע אודות התנהגויות אנושיות ומהווה בסיס טוב לעבודה עם בני אדם – בין אם מדובר בעבודה טיפולית, חינוכית או חברתית. תואר ראשון במדעי ההתנהגות פותח דלתות רבות לכל מה שקשור בעבודה עם אנשים.
מדעי ההתנהגות הם תחום בתוך מדעי החברה, העוסק בעיקר בהתנהגויות אנושיות בהקשרים היסטוריים, חברתיים, פסיכולוגיים, נפשיים, תרבותיים, סוציולוגיים ואנתרופולוגיים, כאשר ניתן דגש על בחינת הקשר שבין האדם לתהליכים החברתיים הסובבים אותו.
לימודי תואר ראשון במדעי ההתנהגות חושפים את הסטודנטים למידע עשיר, מגוון, מעניין ומרתק אודות האדם והחברה, ומהווים גם רקע כללי להבנת האנושות, תרבויות שונות, ארגונים וחברות, ממשלים ופוליטיקה.
לימודי תואר ראשון במדעי ההתנהגות מתמקד בנושאים של ניהול משאבי אנוש, התנהגות אנושית חברתית, ארגונים חברתיים, התנהגות בני אדם בתרבויות שונות, פיתוח והדרכת כוח אדם. ההתמקדות בלימודים הינה בהבנת הפרט והתנהגויותיו בינו לבין עצמו ובינו לבין אחרים, תוך הצגת אפשרויות שונות לשלות כמו מדוע אדם פועל כך או אחרת? כיצד מתבטאת התנהגותו של אדם ומהן המשמעויות של ההתנהגויות השונות? האם ניתן להשפיע על התנהגותו של האדם? מתי ניתן להשפיע ומתי לא ניתן? מתי צריך להשפיע על התנהגותו ומתי לא? וכיצד ניתן להשפיע על התנהגותו של אדם? 
הסטודנטים לומדים על תהליכים אלו וכשהם מסיימים את לימודיהם, הם משתלבים המוסדות מרכזיים כמו מוסדות ציבור, ארגונים פוליטיים, מערכת הביטחון, מערכות כלכליות שונות, מוסדות חינוך, מוסדות טיפוליים ועוד.
תואר ראשון במדעי ההתנהגות ניתן ללמוד באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע ובאוניברסיטת בר אילן, וכן במכללות שונות ברחבי הארץ כמו: מכללת רמת גן והמכללה האקדמית ספיר.
ניתן ללמוד תואר ראשון במדעי ההתנהגות במסלול חד חוגי או דו חוגי, כאשר ההמלצה היא לימודים במסלול דו חוגי ושילוב לימודי מדעי ההתנהגות עם לימודים מקבילים כמו ניהול משאבי אנוש, סוציולוגיה, אנתרופולוגיה וכד'.
במהלך לימודי תואר ראשון במדעי ההתנהגות, לומדים הסטודנטים מגוון תיאוריות וגישות יישומיות במדעי ההתנהגות על מנת להקנות להם ידע, מקצועיות וכלים במגוון תחומים. תחומים אלו מרחיבים את יכולתם המקצועית ומאפשרים להם להשתלב במגוון תחומים ומוסדות, וליישם את המידע והכלים אותם רכשו במהלך הלימודים.
בנוסף, הסטודנטים רוכשים כלים תיאורטיים, מחקרים וטיפוליים המאשרים להם בחינה והתייחסות לבעיות חברתיות, ויכולת להתמודד ולפתור אותן.
במסגרת לימודי תואר ראשון במדעי ההתנהגות נלמדים, בין היתר, הקורסים הבאים: סטטיסטיקה, שיטות מחקר, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, פסיכולוגיה, כלכלה, לימודי המחשב, הגורם האנושי בארגון, ריבוד חברתי, שיווק ופרסום, ניהול, חקר תפקידים ואיושים, הדרכה ופיתוח, תורת האישיות ועוד. 
לימודי תואר ראשון במדעי ההתנהגות הינם לימודים מעניינים הנוגעים בתחומים רבים. תואר ראשון במדעי ההתנהגות הוא תואר המאפשר אפשרויות תעסוקה במגוון רחב של מוסדות וארגונים, וקידום מקצועי ואישי.