לימודי ראיית חשבון, הסבה לראיית חשבון לבעלי תואר
בגרויות » לימודים בישראל » לימודי ראיית חשבון

לימודי ראיית חשבון

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
לימודי ראיית חשבון, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מוסדות לימוד ומלאו פרטים בתחתית העמוד!

מיקום בארץ: קרית אונו, חיפה
מיקום בארץ: הוד השרון
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם

לימודי תואר ראשון בראיית חשבון

תואר ראשון בראיית חשבון הסבה לאקדמאים בעלי תואר ראשון. תואר ראשון בחשבונאות הוא תואר מתחום לימודים אשר שייך למדעי החברה והוא משלב בין כלכלה למינהל עסקים. חשבונאות היא ניהול חשבונות מתקדם אשר בפועל מהווה רישום וניתוח אירועים פיננסיים במערכות כלכליות והצגת תמציתיים מול בעלי עניין (שלטונות המס, מנהלים, בעלי מניות והציבור הרחב).

לימודי תואר ראשון בראיית חשבון אפשריים בכמה מסלולים מגוונים כאשר המסלול עליו נדבר כאן הוא תואר ראשון בחשבונאות – ראיית חשבון. הלימודים לכשעצמם אינם מזכים בתעודה אשר מאפשרת לעסוק כרואי חשבון, מי שרוצה לעסוק בראיית חשבון חייב להיות אדם אשר התמחה במשך שנתיים בתחום, גילו מעל 23 והוא עבר את מבחני מועצת רואי החשבון, אשר נחשבות לבחינות קשות במיוחד.

מהי מטרת הלימודים ?

לימודי ראיית חשבון לתואר ראשון שואפים להכשיר את הסטודנטים להיות רואי חשבון אשר ישתלבו במסגרת ארגונים וחברות ויפקחו על פעילות כלכלית באופן מעמיק. פיקוח זה נעשה על ידי פעולות רבות והוא חשוב מעין כמוהו להתנהלות תקינה של המשק. 
בין הפעולות השונות שמבצע רואה החשבון נוכל לראות כי הוא עורך רישום ותיעוד פעולות כלכליות, תיעוד ותכנון של הוצאות שוטפות, תמחור ותקצוב, ביצוע תחזיות והערכות בנוגע למצב כלכלי של ארגונים, הכנת דו"ח מאזן רווח והפסד, ביקורת חיצונית ופנימית ועוד.

מה לומדים ?

כדי שרואה חשבון יוכל לבצע את הפעולות השונות בתחום החשבונאות עליו ללמוד לעומק את התחום ולהיות בקיא בנושאים רבים. בין נושאי הלימוד במסגרת לימודי התואר הראשון נמצא קורסים של שימושי מחשב, משפט מסחרי, מיסי תאגידים, חשבונאות פיננסית, יחסי עבודה, דיני מיסים, סטטיסטיקה, מידע לחשבונאים, מערכות דיווח בתאגידים, התנהגות ארגונית, הנהלת חשבונות, שיווק, דיני ניירות ערך, תורת ההחלטות הנורמטיבית, מתמטיקה, יסודות החשבונאות ועוד.

אפשרויות תעסוקה :

אפשרויות התעסוקה של בוגרי התואר הראשון הן רבות וכוללות עבודה בכל ארגון, גוף או מערכת בהם יש תנועה כספית לרבות אגודות, מוסדות ממשלתיים, מוסדות ציבוריים, ארגונים ללא מטרות רווח, עסקי מסחר, חברות, עסקים פרטיים עצמאיים ועוד. ניתן לעבוד כשכירים במסגרת אותם עסקים וארגונים או לפתוח משרד עצמאי ולספק שירותי חשבונאות לאותם הגופים.

המשרות בהן יכול לעסוק בוגר לימודי תואר ראשון בראיית חשבון הן רבות וכוללות בין היתר השתלבות בתפקידי מנהלי כספים, יועצי השקעות, חשבים, רואי חשבון, סמנכ"ל כספים, יועצים כלכליים, יועצי מס, יועצי השקעות, מבקרים פנימיים או חיצוניים ועוד.

תנאי קבלה

במרית מוסדות הלימוד תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בראיית חשבון הם גבוהים למדי. מדובר על שילוב משוקלל של 95 בבחינות הבגרות וציון 670 בפסיכומטרי.  כמובן שישנן מכללות להן דרישות נמוכות יותר וישנן כאלו שאינן דורשות פסיכומטרי כלל וכלל.

לסיכום, תואר ראשון בראיית חשבון הוא תואר נחשק וזאת בשל אפשרויות התעסוקה הרבות שהוא טומן בחובו והשכר הגבוה ביחס למקצועות אחרים במשק.