לימודי ביוטכנולוגיה, תואר ראשון בביוטכנולוגיה
בגרויות » לימודים בישראל » לימודי ביוטכנולוגיה

לימודי ביוטכנולוגיה

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
לימודי ביוטכנולוגיה, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מוסדות לימוד ומלאו פרטים בתחתית העמוד!

מיקום בארץ: כרמיאל
מיקום בארץ: שער הנגב 79167
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם

תואר ראשון בביוטכנולוגיה

לימודי ביוטכנולוגיה הינו אחד מהתחומים החדשים והמרתקים ביותר שניתן ללמוד כיום הינו המקצוע ביוטכנולוגיה.
לימודי ביוטכנולוגיה הינו תחום חדש יחסית שמתמקד במחקר ופיתוח יישומי ומנצל את תהליכי החיים על מנת לפתח מוצרים בתחומים שונים כמו: חקלאות, רפואה, תעשייה וכמובן גם לרווחת האדם.

כאמור, לימודי ביוטכנולוגיה משלבים בין 2 מקצועות – טכנולוגיה וביולוגיה. לימודי ביוטכנולוגיה מתעסקים במערכות הביולוגיות לצורך מחקר בתחומי הטכנולוגיה השונים. המערכות הביולוגיות עליהן נעשה המחקר של ביוטכנולוגיה הם בדרך כלל רקמות או תאים של צמחים ובעלי חיים, מיקרואורגניזם ובעיקר המחקרים נעשים על חיידקים. כאמור, המחקרים נעשים גם על מוצרים כמו חלבונים, הורמונים וגנים.

לימודי ביוטכנולוגיה מתאים לאנשים שמעוניינים לתרום להתפתחותם של תחומים רבים כמו תחום הרפואה, תחום החקלאות, תעשייה ומזון, איכות הסביבה וכדומה על ידי סוגים שונים ומעניינים של מחקרים.

לימודי תואר ראשון בביוטכנולוגיה מציעים מסלולים רבים ומגוונים בתחום כמו למשל: הנדסת ביוטכנולוגיה ומזון, מדעי החיים ביוטכנולוגיה ימית, ביוכימיה, לימודי ביוטכנולוגיה אנליטית, מדעי בעלי חיים וחטיבת התמחות בחקלאית, לימודי מדעים וביוטכנולוגיה, לימודי מדעי הרפואה ועוד נוספים.

כמו כן, במסגרת הלימודים ישנם קורסי יסוד כמו: ביולוגיה, מתמטיקה, הנדסה, מחשבים, כימיה, פיסיקה וסטטיסטיקה. בנוסף לכך ישנם נושאים נוספים שנלמדים וגם הם קשורים למקצוע ביוטכנולוגיה כמו למשל: ניתוח רצפי D.N.A , ביולוגיה של התא, כימיה של מזון, מיקרוביולוגיה, אימונולוגיה, תכנון תרופות, טכנולוגיות מתקדמות בהנדסה, חומרים להנדסה כימית, קינטיקה כימית, הנדסת בקרת איכות בייצור, גנטיקה ובסיס גנטי למחלות, פרמקולוגיה ומטבוליזם של תרופות וכדומה.

 

משך זמן לימודי תואר בביוטכנולוגיה, ברוב מוסדות הלימוד האקדמאיים, אורכים כ4 שנים. כיום ניתן למצוא ברוב המכללות והאוניברסיטאות תוכנית לימודים זהה פחות או יותר בתואר ראשון בביוטכנולוגיה כאמור, לכל מוסד יש איזו נישה בה הוא מתמקד יותר ממוסד אקדמאי אחר. לדוגמא, לימודי ביוטכנולוגיה בטכניון מתמקדים על הפן ההנדסי של תוכנית הלימודים ואילו במכללת תל-חי ההתמקדות נעשית דווקא על התחום הרפואי וכדומה.

ניתן ללמוד ולעשות תואר בביוטכנולוגיה באוניברסיטאות שונות כמו: אוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת באר שבע, אוניברסיטת תל אביב. המכללה האקדמאית להנדסה באורט בראודה בכרמיאל, המכללה האקדמאית תל-חי, המרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון ומוסדות אקדמאיים נוספים.

במשך לימודי התואר הראשון במדעי ביוטכנולוגיה יוכלו הסטודנטים ליהנות ממקצוע צעיר ורענן בעל עתיד מלא אפשרויות. הביקוש לבעלי תואר ראשון בביוטכנולוגיה עצום והוא מתפרס לתחומים רבים כמו: תחום הרפואה הרחב, הנדסת מזון, ביוכימיה, מדעים וכדומה. התואר המעניין בביוטכנולוגיה ומגוון אפשרויות העבודה שמגיעות עם סיום התואר תגרום גם לכם לרוץ ולברר היכן ניתן ללמוד את המקצוע כבר בשנה הקרובה.