לימודי תזונה לתואר ראשון
בגרויות » לימודים בישראל » לימודי תזונה

לימודי תזונה

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
לימודי תזונה, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מוסדות לימוד ומלאו פרטים בתחתית העמוד!

השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם

לימודי תזונה לתואר ראשון

תזונת האדם הינו תחום מדעי מרתק העוסק בבריאות ומניעת מחלות ובקשר בין המזונות אותם אנו אוכלים ובין בריאות וחולי . 
אורח החיים המודרני ותרבות השפע הביאו עימם גם מחלות, הקשורות בהשמנת יתר, הרגלי אכילה לא בריאים, צריכה מופרזת של קלוריות והימנעות מפעילות גופנית מספקת, ומעבר להשמנת יתר - גם לשלל מחלות כמו מחלות לב וכלי דם, רמות כולסטרול גבוהות וטריגליצרידים בדם, סכרת, דלקות מיפרקים ואף סרטן, ועוד.  
בריאות תקינה קשורה לתזונה נכונה, ולאורח חיים בריא. משנה לשנה הולכת וגוברת המודעות הציבורית לתחום התזונה הנכונה, ויכולתה של תזונה להשפיע על התפתחותן של מחלות או מניעתןתחום מדעי התזונה הצליח לצבור תאוצה והכרה ולהתפתח ברמה המקצועית וברמה האקדמית.
מסיבה זו,  עלתה גם הדרישה לאנשי מקצוע בתחום.   
לימודי תזונה הם חלק ממקצועות העזר הרפואיים. התחום כולל את תחומי התזונה הקלינית, הדיאטטית, חינוך תזונתי והתנהגות אכילה. הלימודים נחשבים ללימודים איכותיים ומבוקשים, והלומדים תחום זה מתמחים גם בטיפול בהפרעות אכילה שונות כאנורקסיה, בולימיה, ואף  פיתוח מוצרי מזון וגידולים חקלאיים. 
הלימודים לקראת תואר ראשון מתקיימים  במסגרת הפקולטות למדעי הבריאות, המדעים או מדעי החקלאות, ומיועדים להכשיר אנשים שישתלבו במערכות הבריאות ובשירותי הקהילה לתועלת הציבור ולשמירה על בריאותו. בוגרי המחלקות יכולים לשמש כתזונאים ודיאטנים במערכות הבריאות ושירותי הקהילה במדינה וכן להשתלב במכוני המחקר או ההוראה .
לימודי  תואר ראשון B.Sc במדעי התזונה מקנים לסטודנטים ידע, ומיומנויות במדעי החיים ומעמיקים  את ידיעותיהם בתחום של מדעי התזונה והשפעותיו על התחום הבריאותי הסטודנטים במסלול מדעי התזונה לומדים להכיר וליישם את יחסי הגומלין שבין תזונת האדם לבין בריאותו, בטיפול ובייעוץ תזונתי לאנשים בריאים או לאלו הסובלים ממחלות המצריכות הרכב תזונתי מותאם 
תוכנית הלימודים למדעי התזונה כוללת בנוסף, מגוון רחב של נושאים ותחומים, ביניהם: מדעי הטבע והחיים, מדעי החברה,חקלאות מודרנית, אבולוציה, ביולוגיה, מיקרוביולוגיה, סניטציה של מזון,  טכנולוגיה והנדסת מזון, ניהול שירותי מזון; ביוטכנולוגיה, כימיה וכן אנטומיה ופיסיולוגיה של האדם, גנטיקה ועוד. 
לימודי תזונה לתואר ראשון מתקיימים שלוש שנים וכוללים גם  לימודים בסיסיים במדעי הטבע ומדעי החברה  בסיום התואר הראשון ניתן לעבור 6 חודשים של הכשרה מקצועית לתעודת "דיאטן קליני". 
תנאי הקבלה ללימודים: תעודת בגרות מלאה, ציון 650 בפסיכומטרי .
הלימודים מתקיימים ברחבי הארץ: במכללה האקדמית תל חי –  לתואר B.Sc – החוג למדעי התזונה  בפקולטה למדעי החקלאות המזון ואיכות הסביבה ברחובות – תואר B.Sc במדעי החקלאות ותואר M.Sc במדעי החקלאות. באוניברסיטת חיפה – בית הספר לבריאות הציבור באוניברסיטת חיפה, באחוה המכללה ללימודי תעודה והשתלמויות בשיטות טכנולוגיות והבנת תהליכי ייצור  במכללת רידמן – מסלול מקיף בתזונה קלינית טבעית. מסלול דו-שנתי במסגרת רפואה משלימה (לימודי תעודה). 
 מוסדות הלימוד השונים מציעים מספר מסלולים ללימודי מדעי התזונה, מהם תואר ראשון B.Scבהנדסת מזון וביוטכנולוגיה; תואר ראשון B.Sc. Agr בביוכימיה ומדעי המזון ותואר ראשון BAבמדעי התזונה, ומציעים בחלקם מכינות ללימודי הכימיה לפני תחילת שנת הלימוד שמסייעות לסטודנטים להתמודד עם החומר הלימודי בכימיה .

מגוון אפשרויות התעסוקה והלימודים לאחר סיום התואר רחב.  החל מתזונאים , דיאטנים, וכלה בפיתוח תחומי מזון. ההשתלבות בחברות ייצור מזון, או חברות לתוספי תזונה, וגם במוסדות כמו בתי חולים, קופות חולים, וייעוץ פרטי.