לימודי הנדסת תוכנה
בגרויות » לימודים בישראל » לימודי הנדסת תוכנה

לימודי הנדסת תוכנה

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
לימודי הנדסת תוכנה, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מוסדות לימוד ומלאו פרטים בתחתית העמוד!

מיקום בארץ: כרמיאל
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם

מה זה הנדסת תוכנה ואיפה משתמשים בה?

לימודי הנדסת תוכנה הינם לימודי מחשבים לסוגם, כאשר תחום המיקוד שלהם הוא אותם תוכנות שונות ומגוונות אשר מפעילות, מתחזקות, שומרות ומגבות את מיני הפעילויות הממוחשבת המקיימות את עולמנו.
מטרתם של לימודי תואר ראשון בהנדסת תוכנה הינה להפגיש תלמידים עם עולם המחשבים "הפנימי", זה שאינו נגלה לעיני המשתמש תוך לימוד כיצד לפתח, לעצב, לתקן ולתחזק תוכנות מחשב מסוגים שונים — מתוכנות לעיבוד נתונים ומאגרי מידע ממוחשבים, לתוכנות ניתוחים, תוכנות בקרה, תוכנות לימוד, ועוד אין ספור סוגים.
לימודי תואר ראשון בהנדסת תוכנה יפגישו את התלמידים עם כל אחת מאבני הדרך של הקמת תוכנה ממוחשבת, משלב הגדרת צרכי המערכת ודרישות ה"לקוח", דרך אפיון המערכת ועד לשלב הפיתוח, התמודדות עם תקלות, הליך ה QA , תחזוק המערכת ולבסוף תיעודה והדרכתה למשתמשי קצה. 
מה הן אפשרויות התעסוקה לבעלי תואר ראשון בהנדסת תוכנה?
כיוון שרוב רובו של עולמנו מופעל בדרך כזו או אחרת, ואמנם בהיקפים שונים, ע"י מערכות מחשב, בוגר תואר ראשון בהנדסת מחשב ימצא עצמו מבוקש מאד בשוק העבודה. צפויות לו אפשרויות עבודה במגוון כמעט בלתי נלאה של תחומים (תחשבו היכן לא נעשה שימוש במערכות מחשב ותבינו לבד) מרפואה, דרך אבטחת מידע, קומוניקציה, אגירת ועיבוד נתונים, בקרה, דרך פיתוח תעשייתי, תעשיות ביטחוניות, חינוך, חקלאות וכל תחום אחר שעולה על דעתכם. מעבר לעושר התחומים ומיני החברות שבהן יוכל בוגר תואר ראשון בהנדסת תוכנה להשתלב, גם צפויות לו משכורות נאות ואף גבוהות מהרבה מהממוצע בשוק, וכמובן עניין ואתגר ככל שעולה על דמיונו. 
שלא כמו בתחומים אחרים, בוגרי תואר ראשון במדעי המחשב אינם בהכרח צריכים להיכנס לשוק העבודה כשכירים בחברות קיימות (אם כי הניסיון המעשי לעיתים מטיב עמם מאד), הם בהחלט יכולים לפתוח חברות עצמאיות מסוג סטארט-אפ. 
מסלול הלימודים הנדסת תוכנה:
בוגרי תואר ראשון בהנדסת תוכנה זכאים לתואר ראשון מסוג B.Sc . תחת תואר כולל זה בוחר הסטודנט את התחום הפרטני בו יעסוק התואר שלו, בין אם יהיה זה תוכנה, מערכות תוכנה, הנדסת מערכות תקשורת, הנדסת מחשבים, הנדסת רשתות,  שילוב שלאלקטרוניקה והנדסת תוכנה, הנדסת מיקרואלקטרונית וכו'.
בנוסף לכך, חשוב לזכור שכשם שקיימת הפרדה בכל מקצועות ההנדסה בין תואר מהנדס לתואר הנדסאי, גם בהנדסת תוכנה מתקיימת אותה החלוקה. על כן, ישנה אפשרות, מעבר לתואר ראשון בהנדסת תוכנה, לבחור לימודים לקראת תעודת הנדסאי בתחומים המשיקים להנדסת תוכנה, כדוגמת הנדסאי מחשבים, הנדסאי תקשורת, הנדסאי מחשוב ובקרה וכיוצא בזאת. 

היכן לומדים הנדסת תוכנה ללימודי תואר ראשון?

לימודי תואר ראשון בהנדסת תוכנה קיימים בכל האוניברסיטאות תחת הפקולטה למדעים מדויקים. כמו כן, ישנם לימודי הנדסת תוכנה גם במכללות רבות ברחבי הארץ, כחלק מהמסלולים המוצעים בבתי הספר ללימודי מחשב של כל אחת מהמכללות.