לימודי מנהל עסקים, תואר ראשון במנהל עסקים
בגרויות » לימודים בישראל » לימודי מנהל עסקים

לימודי מנהל עסקים

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
לימודי מנהל עסקים, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מוסדות לימוד ומלאו פרטים בתחתית העמוד!

מיקום בארץ: כנרת
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם

לימודים לתואר ראשון במנהל עסקים

לימודי מנהל עסקים הוא תחום ההולך ומתפתח זה כמה שנים. תואר ראשון במנהל עסקים היום הוא מבוקש ביותר, ומאפשר אפשרויות תעסוקה רבות, כמעט בכל תחום.

מהם לימודי מנהל עסקים?

לימודי תואר ראשון במנהל עסקים הם לימודים אקדמאיים במסגרתם לומדים את אופן ניהולם של ארגונים וחברות במטרה לממש את יעדיהם ולמקסם את רווחיהם. 


מה כוללים הלימודים?

תחומי הלימוד של תואר ראשון במנהל עסקים הינם רבים ומגוונים ומעניקים ידע, מיומנות ויכולת ניהולית בתפקיד ניהולי מקצועי בארגון או בעסק. הלימודים מעניקים מיומנויות של קבלת החלטות בניהול, יכולת ניתוח מצבים ארגוניים ועסקיים ויכולת פתרון בעיות ניהוליות.
תוכניות הבסיס בלימודי מנהל עסקים נשענות על קורסים של חשבונאות, מדעי ההתנהגות, מתמטיקה, כלכלה, סטטיסטיקה, ומדעי המחשב, כאשר על הקורסים הללו מוסיפים קורסים שונים הנוגעים בתחום כמו: ניהול שיווק, הנעת עובדים, ניהול ייצור, ניהול משאבי אנוש, ניהול מימון, ניהול מערכות מידע, יזמות עסקית ועוד.
אדם המעוניין להמשיך ולהתמקצע בתחום יכול להמשיך ללימודי מנהל עסקים בתארים מתקדמים.


האם תואר ראשון במנהל עסקים הוא תואר דו חוגי או חד חוגי?
ניתן ללמוד מנהל עסקים במסלול חד חוגי, אך רוב הסטודנטים בוחרים לשלב לימודי מנהל עסקים עם לימודים נוספים מאותו התחום כמו משפטים, כלכלה, חשבונאות, מתמטיקה, תקשורת וכד'. ניתן כיום גם ללמוד מנהל עסקים עם התמחות (למשל התמחות בשיווק, התמחות במימון וחשבונאות וכו'), כאשר סטודנט הלומד במסלול התמחות מקבל חיזוק בקורסים הקשורים להתמחותו.


היכן ניתן ללמוד לימודי תואר ראשון במנהל עסקים?
בכל האוניברסיטאות בארץ: האוניברסיטה העברית בירושלים, אוניברסיטת בר אילן, אוניברסיטת ת"א, אוניברסיטת חיפה ואוניברסיטת בן גוריון, וכן ברוב המכללות למשל במכללת רמת גן או במכללה האקדמית אחווה. 
לפני שבוחרים היכן ללמוד כדאי לברר האם אתם עומדים בתנאי הקבלה, האם יש לכם אפשרויות דיור, מהן ההמלצות לגבי החוג למנהל עסקים במוסד בו אתם מתעניינים וכד'.


מהם תנאי הקבלה ללימודי מנהל עסקים?
תנאי הקבלה משתנים ממקום למקום אך באופן כללי תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון במנהל עסקים הם ציון פסיכומטרי הנע בין 500 ל 650, עם תעודת בגרות בעלת ממוצע ציונים הנע מ 86 עד 95. בדרך כלל יש איזון בין השניים כלומר אם יש ציון גבוה בפסיכומטרי, אז הממוצע בבדגרות יכול להיות יותר נמוך ולהיפך.


מהן אפשרויות התעסוקה לבוגרי תואר ראשון במנהל עסקים?
השתלבות במגוון תפקידים ניהוליים בכל חברה או ארגון, בכל תחום. ישנם מקומות בהם תידרש הכשרה ספציפית לחברה עצמה על מנת ללמוד את העבודה הספציפית במקום עצמו, אך הכלים והידע שנצברו במהלך הלימודים הינם כלליים ותקפים לכל מקום.


לסיכום

לימודי תואר ראשון במנהל עסקים הם לימודים מבוקשים כיוון שהמקצוע עצמו מבוקש ופותח הרבה אפשרויות תעסוקה. בנוסף, תנאי הקבלה אינם גבוהים מאד וניתן ללמוד את המקצוע בכל מקום בארץ כמעט והרבה מוסדות לימוד להשכלה גבוהה. יחד עם זאת לימודי תואר ראשון במנהל עסקים יכולים להיות תובעניים וקשים ולכן מומלץ ללמוד אותם רק אם אתם באמת אוהבים את התחום ומתעניינים בו.