תעודת הוראה בספרות, לימודי הוראה בספרות
בגרויות » לימודים בישראל » תעודת הוראה בספרות

תעודת הוראה בספרות

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
תעודת הוראה בספרות, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מוסדות לימוד ומלאו פרטים בתחתית העמוד!

מיקום בארץ: חיפה
מיקום בארץ: כנרת
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם

לימודי תעודת הוראה בספרות- המסלולים, תנאי קבלה ועוד

לימודי הוראה בספרות מקנים לסטודנט כלים בעזרתם יוכל בסיום התואר להשתלב בתחום ההוראה במקצוע הספרות. מקצוע אשר נלמד כבר מבית הספר היסודי אך נקרא בשם "עברית". כאשר עולה התלמיד לחטיבת הביניים מקצוע זה נקרא "ספרות". תחום הספרות שייך לתחומים ההומאניים אשר לרוב אהובים על התלמיד.

לימודי הספרות בבתי ספר

תעודת הבגרות כוללת בתוכה את מקצוע הספרות ברמה של 3 או 5 יחידות לימוד. על כן הדרישה למורים לספרות רבה, יש בהם צורך בבתי ספר יסודיים, וכן על יסודיים. 
תעודת הוראה בספרות מקנה לסטודנטים את הידע הנדרש על מנת לעסוק במקצוע זה. היכולת לנתח יצירות ספרותיות, רומאנים, שירה, מחזות ועוד.

מה ניתן לעשות בסיום הלימודים ולמי מתאים תואר זה?

בתום לימודי הוראה בספרות רוכש הסטודנט מקצוע, ויכול להשתלב בתחום ההוראה, ולקחת חלק במערכת החינוך. 
לימודי הוראה בספרות אינם מתאימים לכל אחד. על אף שתנאי הקבלה אינם קשים, חשוב שסטודנט אשר ניגש ללמוד תואר ראשון הכולל תעודת הוראה בספרות יאהב את המקצוע  ויהיה מחובר אליו, ישלוט בשפה העברית ברמה גבוה, יהיה בעל ידע כללי רחב בכל הקשור לספרות ולצד כל אלו יש לזכור כי תחום ההוראה כרוך בעבודה עם ילדים ונוער, על כן על הסטודנט לדעת כי עליו להיות בעל סבלנות רבה, חברותיות ואכפתיות. 
מקצוע הספרות הינו מקצוע הומאני ואינו מדעי על כן חקר הספרות רב ומגוון. לימודי הוראה בספרות כרוכים בקריאה מרובה (בזמנו הפרטי של הסטודנט), בניתוח יצירות ועוד, וכן כאשר הסטודנט מסיים תעודת הוראה בספרות, ומשתלב במקצוע, העבודה כרוכה בקריאת טקסטים רבים, בדיקת מבחנים אשר יכולה להמשך זמן רב ביחס למקצועות אחרים.

מסלול לימודי הוראה בספרות

לימודי אלה, הינם לימודי תואר ראשון אשר משולבים יחד עם תעודת הוראה בספרות. ניתן ללמוד תואר ראשון בספרות ובסיום התואר להשלים בהסבת אקדמאים תעודת הוראה בספרות, אשר אורכת לרוב בין שנה לשנתיים. אפשרות נוספת, לשלב לימודי תואר ראשון בספרות הכוללים בתוכם תעודת הוראה, תואר כזה אורך כארבע שנים לרוב. 

איפה ניתן ללמוד הוראה בספרות

תעודת הוראה בספרות ניתן ללמוד במגוון מוסדות להשכלה גבוה אשר מציעים לימודי הוראה. ישנם מוסדות העוסקים בעיקר במקצועות ההוראה לדוגמא: מכללת לוינסקי לחינוך, המכללה האקדמית לחינוך- אורנים, בית הספר לחינוך בית ברל, המכללה האקדמית לחינוך גורדון חיפה ועוד.

תנאי הקבלה 

תנאי הקבלה ללימודי הוראה בספרות נחשבים לקלים ביחס לתארים אחרים, לרוב הדרישות הן לתעודת בגרות וציון פסיכומטרי ברמה בינונית. מומלץ לבדוק את נושא זה וכן את נושא שכר הלימוד באתרי האינטרנט של מוסדות אלו, וכן ניתן לבדוק בנוסף בימים הפתוחים אשר מתקיימים מספר פעמים בשנה במוסדות הרצויים.