תעודת הוראה באומנות, לימודי הוראה באומנות
בגרויות » לימודים בישראל » תעודת הוראה באומנות

תעודת הוראה באומנות

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
תעודת הוראה באומנות, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מוסדות לימוד ומלאו פרטים בתחתית העמוד!

מיקום בארץ: חיפה
מיקום בארץ: כנרת
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם

לימודי תעודת הוראה באומנות

תעודת הוראה באומנות מקנה לסטודנט כלים מעשיים וידע בכל הקשור לאומנות ותולדותיה בתקופות שונות. במהלך התואר לומד הסטודנט לנתח באמצעות מחקרים שונים את תולדות האומנות. וכן לומד על האומנות של ימינו, מבקר באתרי אומנות רבים ומעשיר את ידיעתו בכל הקשור למגוון רחב של סוגי אומנות. לצד כל אלו לומד הסטודנט כל שצריך על מנת להשתלב במקצוע ההוראה.
בעבר לימודי הוראה באומנות לא היו מבוקשים. כיום הביקוש לתעודת הוראה באומנות וכן העיסוק באומנות הולך וגובר.

למי מתאים לימודי הוראה באומנות?
האומנות זהו מקצוע אשר מקבל יותר ויותר חשיבות והערכה בחיי היומיום. אם בעבר אנשי אומנות נחשבו לחלק מצומצם באוכלוסייה, כיום אנשי האומנות נמצאים בכל מקום. תעודת הוראה באומנות מתאימה בעיקר לאנשים אשר לא רק אוהבים ונמשכים לאומנות, אלא לאנשים אשר חיים אומנות, בעלי כישרון לאומנות וידע כללי רחב.
לצד כל אלו, חשוב שאדם אשר ניגש לתחום ההוראה יהיה בעל סבלנות, הקשבה, גישה טובה לנוער.

מסלול הלימודים לתעודת הוראה באומנות
ניתן לגשת ללימודי הוראה באומנות בכמה דרכים. האחת, לימודי תואר ראשון באומנות אשר משלבים לימודי הוראה. משך לימודי האומנות לרוב כארבע שנים, בסופם הסטודנט בעל תעודת הוראה ויכול להשתלב במערכת החינוך מייד בסיום התואר. הדרך השנייה, לאחר סיום התואר הראשון, יכול הסטודנט לגשת למסלול אשר נקרא הסבת אקדמאים, ולהשלים לתעודת הוראה באומנות. משך הלימודים כשנה עד שנתיים.

היכן ניתן ללמוד לימודי הוראה באומנות?
תעודת הוראה באומנות ניתן למצוא במגוון נרחב של מוסדות להשכלה גבוה. כל מוסד ומוסד מציע תוכנית לימודים שונה ומגוונת, ושם דגשים אשר חשובים לו. האוניברסיטאות שמות דגש בעיקר בתחום העיוני, כל הקשור לתולדות האומנות ויסודותיה. ואילו המכללות נוטות לתחומים המעשיים. על מנת לדעת אילו לימודים מתאימים לכל אחד, מומלץ לבדוק באתרי האינטרנט של המוסדות השונים וכן להתרשם בימים הפתוחים במוסדות עצמם, ולקבל המלצות מחברים אשר לומדים מקצוע זה.

תנאי הקבלה ושכר הלימודים
תנאי הקבלה אינם גבוהים יחסית אך ישנם מבחנים אותם צריך לעבור המועמד בנוגע לכישרונו האומנותי והשכלתו הכללית בתחום.
תנאי הקבלה וכן שכר הלימוד משתנים בהתאם למוסד הרצוי, על כן חשוב לבדוק פרטים אלו במוסדות עצמם.

היכן ניתן לעבוד בתחום הוראת האומנות?

ישנם בתי ספר רבים אשר מוכרים כבתי ספר לאומנויות, ואף נבחנים באומנות כחלק מתעודת הבגרות.  בשנים האחרונות בתי הספר הרבים משלבים לצד הלימודים העיוניים, לימודי אומנות. על כן הביקוש למורים לאומנות עולה עם השנים. סטודנט אשר סיים לימודי הוראה באומנות יכול למצוא עצמו משתלב במהרה במקצוע ההוראה במגוון רחב של מקומות תעסוקה כגון: בתי ספר, מוזיאונים, חוגים ועוד.