תעודת הוראה בלשון, לימודי הוראה בלשון, רוצה להירשם?
בגרויות » לימודים בישראל » תעודת הוראה בלשון

תעודת הוראה בלשון

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
תעודת הוראה בלשון, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מוסדות לימוד ומלאו פרטים בתחתית העמוד!

מיקום בארץ: חיפה
מיקום בארץ: כנרת
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם

לימודי תעודת הוראה בלשון

מקצוע הלשון הינו אחד המקצועות הבסיסיים ביותר ואף החשובים ביותר. לשון זו בעצם השפה בה אנו מדברים ומתקשרים. לימודי הוראה בלשון מכשירים את הסטודנטים בכלים בעזרתם יכולים ללמד את התלמידים כיצד להשתמש בשפתנו בצורה נכונה. 
כיום הנוער בישראל רוכש יותר ויותר מילים אשר נקראות 'שפת רחוב'. תפקידו של המורה הוא להעשיר את תלמידיו בלשון נכונה ולחשוף את התלמיד ללשון תקנית. וכן ללמדו את חוקי השפה בה הוא משתמש בחיי היומיום.
מקצוע הלשון הינו מקצוע חובה בבתי הספר. תעודת הבגרות כוללת בתוכה ציון של בחינת בגרות בלשון. תעודת הוראה בלשון מיועדת להוראת בתי ספר על יסודיים. לרוב בחינת הבגרות בלשון מתבצעת בכיתה י'.

לימודי הוראה בלשון מקנים לסטודנט את הכלים והידע על מנת ללמד את מקצוע הלשון ואף להגיש את התלמידים לבגרות בלשון.
הביקוש למורים ללשון בבתי ספר רב ביותר,בנוסף, קיים ביקוש רב למורים פרטיים ללשון ומורים ללשון במוסדות אקסטרניים.
מקצוע הלשון אינו מקצוע פשוט, על כן תעודת הוראה בלשון אינה מתאימה לכל אחד. חשוב שמועמד אשר מעוניין בלימודי הוראה בלשון יהיה בעל סבלנות רבה, קשר טוב עם צעירים, הקשבה, וכמובן יאהב את מקצוע הלשון.

מסלולי הלימוד לתעודת הוראה בלשון
תעודת הוראה בלשון יכולה להיעשות במסגרת תואר ראשון בלשון עברית, לרוב נבחר מקצוע הלשון כמסלול דו חוגי. לדוגמא תואר ראשון בספרות ולשון הכולל תעודת הוראה במקצועות אלו, משך התואר כשלוש עד ארבע שנים. אפשרות נוספת היא לגשת ללימודי תעודת הוראה בלשון לאחר סיום התואר הראשון במסגרת הסבת אקדמאים. על מנת להשלים תעודת הוראה בלשון יש ללמוד בתואר הראשון לשון או בלשנות. משך לימודי הוראה בלשון במסגרת הסבת אקדמאיים נע בין שנה לשנתיים בלבד.
לימודי הוראה בלשון ניתן ללמוד במוסדות להשכלה גבוה שונים. תנאי הקבלה דומים לתנאי הקבלה בשאר מקצועות ההוראה. תנאי קבלה ושכר לימוד אלו פרטים שמומלץ לבדוק באתרי האינטרנט של המוסדות ובנוסף, בימים הפתוחים.

במשך לימודי התואר לומד הסטודנט חומרים תיאורטיים בנושא הלשון, ולצד זה רוכש כלים והתנסויות הוראה על מנת לרכוש ניסיון. בחלק האחרון של לימודי הוראה בלשון, הסטודנט מצטרף לכיתה כחלק מההתמחות ואף מעביר מספר שיעורים בכיתה. זאת על מנת שבסיום לימודי הוראה בלשון יוכל הסטודנט להשתלב במהרה בשוק העבודה ויתחיל את מקצוע ההוראה עם ניסיון וותק.