לימודי חינוך מיוחד
בגרויות » לימודים בישראל » לימודי חינוך מיוחד

לימודי חינוך מיוחד

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
לימודי חינוך מיוחד, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מוסדות לימוד ומלאו פרטים בתחתית העמוד!

מיקום בארץ: חיפה
מיקום בארץ: כנרת
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם

לימודים לחינוך מיוחד

לימודי חינוך מיוחד הינם לימודים חשובים ובעיקר מקצוע החינוך לאוכלוסייה מיוחדת חשוב עד מאוד. לימודי חינוך מיוחד אינם מתאימים לכל אחד, חשוב לדעת כי סטודנט אשר מעוניין לפנות ללימודי חינוך מיוחד נדרש להיות בעל סבלנות רבה במיוחד, בעל ערכים ואמונה באוכלוסייה עמה הוא עובד, יכולת נתינה רבה, הבנה בצרכיהם. למעשה, מקצוע החינוך המיוחד הינו סוג של שליחות המחייב את מטפליו ביכולות מיוחדות וכן גישור בין עולמו הפנימי של התלמיד לבין העולם האמיתי שבחוץ. על כן, מקצוע החינוך המיוחד דורש אחריות רבה, למעשה בזכות חינוך מיוחד ברמה גבוה, יוכל התלמיד להתקדם יותר ויותר בחייו הבוגרים.
לימודי חינוך מיוחד אינם מספקים את תכונות אלו, אלא, מקנים כלים בנוסף לתכונות הסטודנט. הסטודנט רוכש הכשרה מקצועית ושיטות רבות של הוראה לתלמידי החינוך המיוחד.

תפקיד החינוך המיוחד
מקצוע החינוך המיוחד, תפקידו לטפל ולסייע לאוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים וכן להוציא מכל תלמיד ותלמיד את מירב הפוטנציאל הטמון בו. בשונה ממורה רגיל, עיקר תפקידו של המורה לחינוך מיוחד, לזהות בכל תלמיד את כישוריו הבולטים, כיצד ניתן לקדם אותו במסגרת יכולותיו, ולהתאים לו מסגרת לימודית המיוחדת רק לו. לימודי חינוך מיוחד מעניקים לסטודנט כלים אלו.

מסלול הלימוד לחינוך מיוחד
לימודי חינוך מיוחד נחשבים ללימודים נעלים ויוקרתיים ביחס ללימודי ההוראה השונים. הכשרת הסטודנט לחינוך מיוחד שונה עד מאוד מהכשרתו של סטודנט להוראה. 
לימודי חינוך מיוחד נלמדים במסגרת תואר ראשון במגוון של מוסדות להשכלה גבוה. לימודים אלה אורכים כארבע שנים. ישנה אפשרות לסטודנט אשר סיים תואר ראשון להשלים במסגרת הסבת אקדמאיים לימודי חינוך מיוחד הנמשכים בין שנה לשנתיים.
במסגרת לימודי חינוך מיוחד נדרש הסטודנט לבצע התמחות מעשית. חשוב מאוד שבמשך התואר יצבור הסטודנט ניסיון וותק על מנת שיוכל לסיים את התואר הראשון ולהשתלב באופן מהיר במקצוע זה ולקדם את תלמידיו בצורה הטובה ביותר כבר מתחילת דרכו. במהלך ההתמחות נחשף הסטודנט למגוון של לקויות וכך יכול לבחור בתחום בו ירצה להתמקצע ולעסוק בעתיד. תנאי הקבלה ושכר הלימודים משתנים בהתאם למוסד הרצוי, על כן מומלץ לבדוק במוסד עצמו, וכן להתרשם ולקבל פרטים בימים הפתוחים המתקיימים במוסדות עצמם.

השתלבותם של סטודנטים בסיום לימודי החינוך המיוחד
סטודנט אשר סיים לימודי חינוך מיוחד, יוכל להשתלב במהרה בתפקידו, הביקוש למטפלים, מורים ומדריכים לאוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים רב מאוד. וכן השכר משתלם.