קורס ברוקר, לימודי ברוקרים, ללמוד להיות ברוקר

קורס ברוקר

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
קורס ברוקר, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מוסדות לימוד ומלאו פרטים בתחתית העמוד!

השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם

ללמוד איך להיות ברוקר

קורס ברוקר יכול להעניק לך מגוון רב של כלים להשתלב בשוק ההון, שוק ההון מהווה מקום מפגש בין חברות, שמחפשות מימון לבין חברות, שרוצות להשקיע. הוא כלי חיוני לפיתוח הכלכלה. בשוק ההון נסחרים ניירות הערך, הוא מתחלק למניות ואיגרות חוב. חוץ מהחברות בשוק פועלים גורמים נוספים כגון: בנקים, חברות ביטוח ,מנהלי קרנות הנאמנות וקופות הגמל.

כיום נושא שוק ההון נוגע בכולנו במידה זו או אחרת. בין אם זוהי קרן הפנסיה או המניות של החברה, או הסכום שהחלטנו להשקיע על מנת להרוויח. שוק ההון הוא תחום מאוד דינמי ומשתנה באופן מתמיד. 
קיימים קורסים רבים בנושא שוק ההון. הם מתחלקים לקורסים עבור אנשים שרוצים לנהל את הניירות ערך שלהם ואלה הרוצים להפוך את שוק ההון למקצוע. וקורס ברוקר הוא המבוקש בקטגוריה השנייה.

מיהו ברוקר ומה תפקידו בשוק ההון? 
ברוקר, או בעברית עושה שוק, הוא אדם, שהוכשר לסחור בניירות ערך עבור הלקוחות שלו. עתיד של כספינו תלוי בייעוץ טוב וראיה נכונה של הברוקר. המקצוע הזה דורש המון אחריות, ביטחון וכמובן ידע רחב בשוק ההון וההשקעות.

איפה ואיך ניתן לרכוש את הידע הנדרש? 
אם אתם מעוניינים להיכנס לשוק ההון ולהיות ברוקר עליכם לקחת קורס ברוקר. הקורס נמשך משנה עד שנתיים ומחייב בחינה של הרשות לניירות ערך בסוף כדי לקבל רישיון. ניתן ללמוד את המקצוע במכללות רבות בארץ כמו: מכללת אתגר תקשורת בע''מ, אפיק פיננסים, מכללת פסגות ועוד. בקורס לומדים על שוק ההון לעומקו, כמו כן לומדים קורסים כמו סטטיסטיקה, אתיקה מקצועית, מבוא לכלכלה, מבוא לחשבונאות. קורסי ברוקר משתנים בהיקף, בעומק ומגוון הקורסים הנלמדים במכללות שונות. כדאי לבדוק לעומק, לפני שמתחילים, מה היא תכנית הלימודים ואיזה סוג של תעודה מקבלים בסיומם. כמו כן מומלץ לערוך השוואת מחירים בין מקומות לימוד שונים.

אפשרויות התעסוקה, אחרי סיום הקורס וקבלת הרישיון, הן מגוונות: זה יכול להיות בבנק או בחברת אשראי או בשוק ההון עצמו. ברוקר טוב מרוויח כסף לא רק עבור הלקוחות, אלא גם עבור עצמו. והרווחים יכולים להיות נאים עד מאוד, וזה תלוי אך ורק בביצועים כמובן.

קורס ברוקר יכול להיות מנוף לקריירה בשוק ההון לא רק בבורסה המקומית הישראלית, אלא גם בבורסה העולמית.

למי יכול להתאים קורס ברוקר? 
קורס ברוקר יכול להתאים לאנשים, שמתעניינים ברצינות בשוק ההון, כלכלה והשקעות, ושרואים את עצמם עוסקים בתחום באופן מקצועי, בעלי חשיבה פיננסית, אנליטית ואסטרטגית. כמו כן נדרשת מידה רבה של אסרטיביות בריאה ויכולת התנהלות טובה במצב של לחץ ובעיקר יכולת לחשוב מהר, כי כאמור שוק ההון הוא מקום מאוד דינמי.

אם אתם רוצים להיכנס לתחום, אך אינכם בטוחים שהוא נכון עבורכם, כדאי לעבור יעוץ תעסוקתי ומקצועי. אבל בגדול כמו כל מקצוע אחר, ולמרות הדעה הקדומה הקיימת, שנדרשים כישורים מיוחדים במינם, ברוקר הוא מקצוע נלמד, ואף אחד לא נולד ברוקר. ותכונות רבות תתפתחנה בזמן התמודדות עם משימות מעשיות בקורס. כך שאם רוצים באמת, אין זו אגדה.