לימודי שוק ההון
בגרויות » לימודים בישראל » לימודי שוק ההון

לימודי שוק ההון

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
לימודי שוק ההון, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מוסדות לימוד ומלאו פרטים בתחתית העמוד!

השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם

מי מלמד שוק ההון ואיך

כמו ברוב התחומים בהם אנו נדרשים לידע ואף יותר משום הקשר הישיר בין מידת הידע ואיכותו לבין תבונת השקעותינו, לימודים אודות שוק ההון חשוב ביותר שיעשו על ידי מוסד המוסמך לכך ואשר לו מורים בעלי ידע מקצועי לצד ניסיון מעשי רב.


מתוך הנחה שידע הוא כוח ומתוך הבנה שאין חכם כבעל ניסיון, צריך הסטודנט המחפש מוסד בו יוכל ללמוד על שוק ההון להתמיד בחיפוש ולנהוג משנה זהירות בבחירתו. לצערנו, זו אינה הזהרה ריקה ולא אמירה וחסרת שחר. אכן, ישנם מוסדות הפועלים בארצנו אשר מוסמכים אומנם ללמד על שוק ההון וייתכן אף שיש להם ידע מספק לעשות זאת, אולם הם אינם עומדים על כך שלמוריהם יהיה הרקע המעשי המגבה ידע תיאורטי זה. ניסיון מעשי, התעסקות שוטפת בשוק ההון, ייעוץ פיננסי ותחזוק תיקי לקוחות, הינם למעשה כרטיס הביקור של כל מורה או מוסד חינוכי הפועלים בתחום שוק ההון. כשם שלא הייתם בוחרים מורה לנהיגה שאינו נוהג בעצמו, למרות שייתכן ויש לו ידע תיאורטי רב ונרחב, כך גם חשוב שלא לבחור במוסד לימודי אשר אינו מגבה את הידע אותו הוא מעביר בהדמיות מעשיות ואשר מוריו אינם פעילים בשוק ההון תדיר.


חשוב שהמוסד בו אתם בוחרים ללמוד יקנה ידע בשוק ההון על כל מרכיביו, ממונחי יסוד בכלכלה ועד לסוגי ההשקעות הקיימות ואופני ההשקעה. ובאותה מידה שחשוב הידע התיאורטי, כאמור חשוב שהלימודים יכללו סימולציות מעשיות אשר מדמות את שוק ההון כאילו בזמן אמת ובהם מומחשים מצבים המתוארים בספרות המקצועית (ממש כשם שנעשה בבתי הספר לכלכלה באוניברסיטאות המתקדמות).


מעבר לניסיון המעשי שיקנו לימודי שוק ההון, חשוב גם שמבחר הקורסים שתספק תוכנית הלימודים והנושאים שילמדו בה יכללו את כל תחומי ההשקעה בשוק ההון ; ביניהם פרקטיקות מסחר בבורסה ויסודות המסחר בכלל, לימודים עיוניים על שוק ההון ומרכיביו, היבטים פיננסיים ומושגי בסיס בכלכלה, לימודים בנושאי מטבע חוץ וסחר במט"ח (פורקס), לימודי ברוקרים – מה הוא ברוקר?, מה עושה? אופני פעולה? וכו', הסבר פרטני על ניהול תיקי השקעות, סיכון כנגד תועלת בהשקעות, ומסחר עצמאי בבורסה. 
במסגרת מתן ידע תיאורטי, חשוב שהמוסד הנבחר יעמוד גם על האספקטים הטכניים שמרכזיים לניתוח שוק ההון. שהרי יכולת קריאת נתונים טכניים ויכולת הסכמת מסכנות מתוכם חשובה ביותר ואף קודמת והכרחית לכל התנסות מעשית באשר היא.


דבר נוסף ואחרון שיש לתת עליו את הדעת בזמן בחירת מוסד לימודים הוא הסיבה שבגללה אתם פונים ללימודים מסוג זה. מוסדות מסוימים מוסמכים ויכולים להקנות ידע, תיאורטי ומעשי, אך הם אינם מוסמכים להעניק תארים ומכאן שבסיום הלימודים לא תוכלו להציג עצמכם, באופן פורמאלי וחוקי לפחות, כברוקים או יועצי השקעות. מידת החשיבות של נושא זה קשורה, כמובן, לסיבת הגעתכם ללימודים.