בגרות בצרפתית - מבנה הבחינה, סוגי שאלות ועוד
בגרויות » בגרות בצרפתית

בגרות בצרפתית

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
בגרות בצרפתית, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מוסדות לימוד ומלאו פרטים בתחתית העמוד!

מיקום בארץ: סניפים ברחבי הארץ
מיקום בארץ: סניפים ברחבי הארץ
מיקום בארץ: חיפה
מיקום בארץ: רחובות
מיקום בארץ: תל אביב, ראשון לציון
מיקום בארץ: סניפים ברחבי הארץ
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם

בגרות בצרפתית - כל המידע הרלוונטי

הבגרות בצרפתית, היא אחד משני מקצועות השפות הזרות הנלמדות בבתי הספר, שאינן חובה. כלומר, התלמידים זכאים לקבל בגרות מלאה גם ללא היבחנות במקצועות אלו. השפה השניה היא ערבית, ואילו השפה האנגלית נמנית בין מקצועות החובה.

מי שבוחר להגביר את מקצוע הצרפתית יכול לבחור מבין מגוון רמות. בגרות בהיקף של יחידת לימוד אחת, 3 יח"ל, 4 או 5 יחידות לימוד.

כמו כן, חשוב לציין כי השפה הצרפתית הינה שפה קשה ללמידה, ולראייה:  הדקדוק של השפה הצרפתית מורכב מ7 זמנים פשוטים ו7 זמנים מורכבים!

 

מבחן הבגרות בצרפתית בנוי בשיטת הצבירה. פירוש הדבר הוא שהנבחנים עונים על השאלון הראשון (יחידת לימוד אחת), ולאחר מכן על שאלונים נוספים המגבירים את היקף יחידות הלימוד. למעשה, מי שבוחר להבחן בהיקף של יחידה אחת בלבד, יענה רק על השאלון הראשון, אשר יהווה 100% מהציון הסופי. מי שיבחר להגביר להיקף של 3-5 יחידות לימוד, ייאלץ לפתור את כל השאלונים הנוספים, או את חלקם (בהתאם לרמה אותה יבחר), והציון הסופי ישוכלל מכל השאלונים ביחד. השאלון השני משלים 2 יחידות לימוד נוספות להיקף של 3 יח"ל, השאלון השלישי משלים ל4 יח"ל והשאלון הרביעי משלים להיקף של 5 יחידות לימוד.

 

השאלון הראשון, כלומר המבחן בהיקף של יחידה אחת בלבד, מורכב מטקסט איתו התלמיד נפגש לרשונה (Unseen) ושאלות הבוחנות את הבנתו את הטקסט. הציון המקסימלי לחלק זה של השאלון הוא 30 נקודת. בנוסף, ישנו חלק של שאלות הבנה שונות (20 נקודות), דקדוק ולשון (34 נקודות) ותרבות צרפת (16 נקודות). משך הזמן לפתרון השאלון הראשון הוא שעה וחצי.

 

השאלון השני, כלומר 2 היחידות המשלימות להיקף של 3 יח"ל, כולל שני טקסטים שאינם מוכרים לתלמיד, המלווים בשאלות הבוחנות את הבנת התלמיד את הטקסטים, בנוסף לתרגילי שכתוב, ותרגילי לשון ודקדוק. משך הבחינה הוא שעתיים.

 

השאלון השלישי (השלמה ל4 יח"ל), גם הוא בהיקף של יחידת לימוד אחת, מורכב מקטע טקסט לא מוכר, שאלה מורחבת ותרגילי דקדוק ולשון. משך הזמן הקצוב לפתירת שאלון זה עומד על שעה וארבעים וחמש דקות.

 

השאלון הרביעי והאחרון, אשר משלים את החומר הנלמד להיקף של 5 יחידות לימוד, גם הוא מורכב מיחידה אחת, וגם בו יש קטע טקסט בלתי מוכר, וכן בחינה בעל פה על שאלות בספרות (נובלות, שירה, תיאטרון וכו'). משך הבחינה הוא שעה וארבעים וחמש דקות.

 

חומר העזר המותר בכל אחד מהשאלונים הוא מילון עברי- צרפתי או מילון צרפתי- עברי.