השלמת בגרות בתנ"ך, השלמת בגרויות בתנ"ך
בגרויות » השלמת בגרות בתנ"ך

השלמת בגרות בתנ"ך

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
השלמת בגרות בתנ"ך, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מוסדות לימוד ומלאו פרטים בתחתית העמוד!

מיקום בארץ: סניפים ברחבי הארץ
מיקום בארץ: סניפים ברחבי הארץ
מיקום בארץ: חיפה
מיקום בארץ: רחובות
מיקום בארץ: תל אביב, ראשון לציון
מיקום בארץ: סניפים ברחבי הארץ
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם

לימודים לבגרות בתנ"ך

השלמת בגרות בתנ"ך היא בגרות שיש לעבור אותה על מנת לקבל תעודת בגרות מלאה. לא לכולם פוט וקל להתמודד עם כמות החומר שיש לשנן בבגרות זו ולכן רבים עוברים השלמת בגרות בתנ"ך אחרי התיכון, במסגרות שונות להשלמת בגרויות.

השלמת בגרות בתנ"ך מקיפה חומר לימוד רב. היות ומדובר בתחום עיוני, יש הרבה חומר קריאה, הרבה לזכור, הרבה לשנן ולזכור. תאריכים, מאורעות, אישים והליכים אשר בנו ועיצבו את הבסיס שלנו כיהודים.

אם אתם עומדים לעבור השלמת בגרות בתנ"ך הנושאים בהם תדרשו להיבחן בנושאים כמו, ספקי מקרא, ניקוד וטעמים במקרא, תרגומים שונים לתנ"ך, מלכים, נביאים, חורבן בית ראשון, חורבן בית שני, פרשנות מודרנית, פרשנות חז"ל ועוד נושאים הקשורים למקרא. אכן הרבה מאוד חומר לכסות בבחינת בגרות אחת.

השלמת בגרות בתנ"ך דורשת גם מיומנויות נוספות כמו יכולת לנסח בכתב תשובה רהוטה, מנומקת וברורה, בשלב השאלות הפתוחות. יכולות לענות על אנסין, לנתח טקסט, להביע דעה, להביא ולהבין מגוון רחב של פרשנויות.

רבים פונים לקורס השלמת בגרות בתנ"ך לא דווקא בגלל שהם לא יכולים ללמוד ולזכור לבד את כל החומר לבגרות בתנ"ך אלא כי הם צריכים טאקטיקות שניתן ליישם אותם במהלך הבגרות בצורה הטובה ביותר. הם צריכים לתרגל איך לנסח, איך לתקוף שאלות ואיך להביע דעה. אחרי הכול מדובר בעקרונות מנחים אשר לא יעזרו לכם רק בבגרות בתנ"ך אלא גם בהשלמת בגרויות אחרות.

יותר מזה, בגרות בתנ"ך בודקת גם הבנה של שפה מקראית ויכולת להבין טקסט הישר מספר התנ"ך ללא פרשנות וללא דף פרושים. (כן תשכחו מקסוטו או פרשניות מגוגל ) אתם צריכים להכיר את השפה התנכית ולשלוט בה וזה גם מה שמתרגלים בקורס הכנה לבגרות בתנ"ך.

השלמת בגרות בתנך מחייבת אתכם

  • לשלוט בשפה מקראית, להכיר את שפת התנ"ך ולהבין למה התכוון הסופר מבלי להיעזר בפרושים ברורים, בכל חלקי הבחינה
  • לענות על שאלות פתוחות הדורשות גם יכולת ניסוח והבעה בכתב
  • בגרות בתנ"ך כרוכה בהרבה חומר שיש לזכור, לשנן ולתרגל

השלמת בגרות בתנ"ך במסגרת לימודי החובה היא ברמה של 2 יחידות, מי שמתחבר למקצוע, שולט בו ורוצה לעבור בגרות בתנ"ך בהיקף של כ-5 יחידות, צריך לעבור את הבגרות הבסיסית של 2 יחידות ואז להיבחן בבגרות בתנ"ך בשלוש בחינת נוספות הכוללות תכנים כמו שושלת דויד, איוב, מגילות בתנ"ך לצד ניתוח רעיוני של תחומים כמו מעמד האישה בתנ"ך.

אין ספק שמי שעובר בגרות בתנ"ך בהיקף של כ- 5 יחידות נדרש להבנה טובה ורחבה יותר בתנ"ך וסיפוריו ונדרש לנתח ולעמוד בשאלות לא דווקא קשות אלא מקיפות ויותר בנושא.

אם בגרות בתנ"ך זה משהו שאתם צריכים לעשות, אל תקלו ראש ותתחילו ללמוד