השלמת בגרות בהיסטוריה, בגרויות בהיסטוריה, השלמת בגרויות בהיסטוריה
בגרויות » השלמת בגרות בהיסטוריה

השלמת בגרות בהיסטוריה

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
השלמת בגרות בהיסטוריה, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מוסדות לימוד ומלאו פרטים בתחתית העמוד!

מיקום בארץ: סניפים ברחבי הארץ
מיקום בארץ: סניפים ברחבי הארץ
מיקום בארץ: חיפה
מיקום בארץ: רחובות
מיקום בארץ: תל אביב, ראשון לציון
מיקום בארץ: סניפים ברחבי הארץ
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם

לימודים לבגרות בהיסטוריה

השלמת בגרות בהיסטוריה נראית לחלקנו כבגרות לא מובנת, היות והיא עוסקת בדברים שקרו בעבר הרחוק. כצעירים, קשה לנו להתחבר למאורעות ואירועים היסטוריים שקרו לפני שנולדנו, אך למעשה בגרות בהיסטוריה חשובה מאוד, לא רק כציון בתעודת הבגרות אלא גם לתרבות ולזהות שלנו כיהודים.

משפט חכם אומר שאי אפשר לבנות את העתיד, מבלי להכיר את העבר. אם לא תדעו מה קדם, עיצב ותרם למדינה שלנו ולהיותנו עם יהודי גאה ולא תבינו מהלכים מדיניים ואירועים שהתרחשו בעולם, יהיה חסר לכם חלק מהותי בזהות שלכם כבני אדם וכיהודים.

זו הסיבה שבגרות בהיסטוריה ובכלל מקצועות כמו אזרחות והיסטוריה, נלמדים בבתי הספר בצורה מקיפה ורצינית.

ועדיין, הרבה תלמידים לא מצליחים לעמוד בבגרות בהיסטוריה ולכן פונים להשלמת בגרות בהיסטוריה בכל מני מכונים להשלמת בגרויות, שם הם מקבלים את החומר בצורה ממוקדת, עניינית ומתמקדים אך ורק בהשלמת בגרות בהיסטוריה, ללא הפרעות וצורך להקדיש זמן ואנרגיה גם למקצועות אחרים.

השלמת בגרות בהיסטוריה מורכבת שני שאלונים, ברמה של בגרות בשתי יחידות, כאשר כל שאלון מהווה אחוז מסוים מהציון והשכלול הסופי של סך השאלונים, הוא זה שמרכיב את הציון הסופי בבגרות בהיסטוריה.

כמובן שגם שבהשלמת בגרות בהיסטוריה, כמו בבגרויות רבות אחרות, ניתן להרחיב את הבגרות ולעבור בגרות בהיקף של כ-5 יחידות. אם אתם בוחרים לעבור השלמת בגרות בהיסטוריה בהיקף של 5 יחידות תצטרכו להיבחן, נוסף על בגרות בהיסטוריה ברמה של 2 יחידות כמו כולם, גם בבגרות נוספת בהיקף של כ- 3 יחידות, המתקיימת במועד קיץ בלבד ונוגעת בהרחבה בנושאים ואירועים היסטוריים נוספים בארץ ובעולם.

אך כאמור, הבגרות הבסיסית בהיסטוריה, בה צריך לעמוד על מנת לקבל תעודת בגרות מלאה היא ברמה של 2 יחידות וזה מה שעושים רוב הלומדים, גם בתיכון וגם בקורס השלמת בגרות בהיסטוריה.

היות ובגרות בהיסטוריה מורכבת משני שאלונים המהווים את שכלול הציון- שאלון בחינה ראשון 40% ושאלון בחינה שני 60% צריך להשקיע מידה שווה יחסית של מאמץ בשני השאלונים.

חשוב שתדעו: כל שאלון בגרות בהיסטוריה עוסק בתקופת זמן אחרת ומתייחס למאורעות, תאריכים ואישים שונים, כך שבסופו של דבר השלמת בגרות בהיסטוריה או למידה לבגרות בהיסטוריה, כרוכים בלא מעט חומר שיש לשנן ולזכור.

עוד משהו שחשוב לדעת, בכל שאלון יש לכם מספר רב יותר של שאלות, כך שאתם יכולים לבחור לענות על הנושא שאתם יותר שולטים בו ומרגישים בו יותר בנוח.

בשאלון הראשון בבגרות בהיסטוריה יש לענות כשורה על כ- שבעה שאלות מתוך שלוש עשרה שאלות הניתנות לכם ואילו בשאלון השני בבגרות בהיסטוריה, המהווה כשישים אחוזים מכלל הציון, יש לענות כשורה גם על שבע שאלות מתוך מקבץ של שאלות לבחירה.

אין זה אומר כמובן שאתם יכולים ללמוד רק נושאים מסוימים. חשוב מאוד להתכונן נכון לבגרות בהיסטוריה ולהקיף את כל החומר הנדרש, שלא יהיו הפתעות.