השלמת בגרות באזרחות, השלמת בגרויות באזרחות, שיפור בגרויות באזרחות
בגרויות » השלמת בגרות באזרחות

השלמת בגרות באזרחות

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
השלמת בגרות באזרחות, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מוסדות לימוד ומלאו פרטים בתחתית העמוד!

מיקום בארץ: סניפים ברחבי הארץ
מיקום בארץ: סניפים ברחבי הארץ
מיקום בארץ: חיפה
מיקום בארץ: רחובות
מיקום בארץ: תל אביב, ראשון לציון
מיקום בארץ: סניפים ברחבי הארץ
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם

לימודים לבגרות באזרחות

מי מפחד לעשות השלמת בגרות באזרחות? כולם כמעט. השלמת בגרות באזרחות אומנם נחשבה בעבר לפשוטה יחסית אך עם השנים העלה משרד החינוך את הרמה של השלמת בגרות באזרחות וכיום צעירים רבים מוצאים עצמם נזקקים ל להשלים בגרות באזרחות.

השלמת בגרות באזרחות היא אחת מבחינות החובה בלעדיה לא ניתנת זכאות לתעודת בגרות מלאה. יש להיבחן בבחינה באזרחות בהיקף של יחידה אחת לפחות כאשר ברוב בתי הספר התיכוניים, נבחנים התלמידים באזרחות בהיקף של שתי יחידות לימוד. ישנם בתי ספר בהם נבחנים התלמידים אפילו בהיקף של חמש יחידות לימוד.

מאחר ובשנים האחרונות בגרות באזרחות הפכה ליותר קשה ומורכבת מבעבר, תלמידים רבים מוצאים עצמם עם בגרות באזרחות בעלת ציון נמוך המוריד להם באופן משמעותי את הממוצע בתעודת הבגרות ובעקבות כך גם את סיכויי הקבלה למוסדות אקדמאיים. במקרה הפחות טוב, ישנם תלמידים ללא בגרות באזרחות בתעודת הבגרות, מה שאומר שהם למעשה ללא תעודת בגרות מלאה. תלמידים אלה, אם ברצונם ללמוד לימודים גבוהים או להתקבל לעבודה מנהלית, יצטרכו לבצע השלמת בגרות באזרחות.

רוצים לשפר בגרות באזרחות ?  זקוקים ל- השלמת בגרות באזרחות ? אז מה עכשיו?

אנשים המעוניינים לשפר בגרות באזרחות או להשלים בגרות באזרחות יכולים לעשות זאת בשתי דרכים:

א.      באופן עצמאי – ניתן להירשם במשרד החינוך לצורך בחינת בגרות באזרחות בהיקף של מספר היחידות בו תרצו להיבחן ולהתחיל ללמוד.

ב.      באמצעות אחד ממכוני ההכנה לבגרויות – הרשמה לקורס השלמת בגרות באזרחות או קורס הכנה לבגרות באזרחות, יסייע לכם ללמוד למבחן בצורה מסודרת, מבוקרת ומקצועית יותר.

שתי האפשרויות הן כמובן טובות וכל אחד צריך לבחור את האופציה המתאימה לו. מכיוון באזרחות כולל למידה ושינון של חומר רב, וכן יכולות קוגניטיביות של ניתוח תוכן ויכולות חשיבה גבוהות, לרוב האנשים יהיה קשה ללמוד באופן עצמאי, אם כי לא בלתי אפשרי. ניתן לרכוש ספרי הכנה וללמוד גם לפי הזיכרון מהתיכון (אם לא חלפו יותר מדי שנים מאז). אבל יש אנשים המרגישים כי על מנת לגשת לקראת מבחן בגרות באזרחות מוכנים באמת, ובכדי להוציא את הציון אשר ישביע את רצונם, עליהם להירשם לקורס השלמת בגרות באזרחות או שיפור בגרות באזרחות. 

רוב מכוני ההכנה לבגרויות מציעים קורסי השלמת בגרות באזרחות ברמה גבוהה, והלימודים בהם טובים ומקצועיים. הקורסים של השלמת בגרות באזרחות מועברים על ידי מדריכים מנוסים המכירים את החומר על בוריו ומציידים את הנבחנים בידע הנדרש, בטכניקות יעילות לשינון חומר רב וביכולות יישומי חשיבה. בנוסף, לומדים התלמידים כלים להבנת ויישום הידע באזרחות בסוגיות אקטואליות, הנדרשות מהם במהלך מבחן בגרות באזרחות.

קיימים סוגי בחינות בגרות באזרחות שונים, המתאימים לקהלי יעד שונים. ישנה בחינת בגרות באזרחות לכלל הנבחנים וישנה בחינת בגרות באזרחות לעולים חדשים, לתושבים ארעיים ולתושבים חוזרים. בנוסף, קיימת בחינת בגרות באזרחות לנבחנים מהמגזר הדרוזי, הצ'רקסי והערבי. השוני בין סוגי הבגרויות הינו בנושאי הלימוד, במבנה הבחינה, במשך הבחינה, בהיקף החומר הנלמד ובשיטת הניקוד.