בגרות במתמטיקה, משווים מחירים לפני שנרשמים לבגרות במתמטיקה
בגרויות » בגרות במתמטיקה

בגרות במתמטיקה

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
בגרות במתמטיקה, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מוסדות לימוד ומלאו פרטים בתחתית העמוד!

מיקום בארץ: סניפים ברחבי הארץ
מיקום בארץ: סניפים ברחבי הארץ
מיקום בארץ: חיפה
מיקום בארץ: רחובות
מיקום בארץ: תל אביב, ראשון לציון
מיקום בארץ: סניפים ברחבי הארץ
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם

כל המידע על בגרות במתמטיקה באתר בגרויות.קום

הבגרות במתמטיקה זכתה לתואר המפוקפק בעיני רבים, כבחינת הבגרות הקשה והמלחיצה ביותר, מבין הבחינות אותם עלינו לעבור בדרכינו המייגעת לבגרות הנכספת.

מעבר לפוביה ממתמטיקה, ממנה סובלים מספר בלתי מבוטל של תלמידים, והעובדה כי מתמטיקה במהותו הינו מקצוע קשה יחסית.  מבחן הבגרות במתמטיקה הינו אחד מהחשובים והמורכבים ביותר, מבין המבחנים הנמנים על מקצועות החובה בתעודת הבגרות. מה שמוסיף ללחץ האדיר אותו חווים התלמידים לפני מבחן זה.

אחת הסיבות לחשיבותה הגדולה של בגרות במתמטיקה, נובעת מהעובדה כי תארים ומסלולי לימוד שונים של השכלה גבוהה, מתנים את הקבלה ללימודים בתנאי סף מקדימים, של ציון מינימום (בד"כ מעל 75) במבחני ה-4 או 5 יחידות לימוד בבגרות במתמטיקה.

המבחן מחולק לשלוש רמות שונות. שלוש, ארבע וחמש יחידות לימוד. רמת ה-3 יחידות, מורכבת משלושה שאלונים, ואילו רמות ה-4, וה-5 יחידות, מורכבות משני שאלונים בלבד. כמו כן, תלמידים אשר נבחנים ברמות ה-4, וה-5 יחידות, יזכו לבונוס אשר משתכלל בציון הסופי. כמובן שהבונוס לו זכאים נבחני הבגרות של 5 היחידות, גבוה יותר מזה אליו זכאים נבחני ה-4 יחידות בבגרות במתמטיקה.

מבחן הבגרות של 3 היחידות, מורכב כאמור משלושה שאלונים (801,802,803), כאשר שאלון 801 אורך שעה ורבע, ומהווה כ-25% מהציון. שאלון 802 אורך שעה וחצי, ומהווה 35% מהציון. שאלון 803 אורך שעתיים, ומהווה 45% מהציון הסופי בבגרות במתמטיקה.

הערה חשובה: 80% מהחומר לשאלונים במבחן של 3 היחידות, נבחר מתוך מאגר השאלות שמפרסם משרד החינוך, ולכן חלק גדול מהשאלות צפוי מראש.

בגרות במתמטיקה בהיקף של 4 היחידות, מורכב משני שאלונים (804, 805). בשאלון הראשון, שמשקלו, 60%, אורך המבחן עומד על שלוש וחצי שעות. את השאלון השני, שמשקלו 40% מהמבחן, נדרש לסיים תוך שעה ו45 דקות.

ברמה של 5 יחידות, קיימים 2 שאלונים (806 ו-807),אשר הראשון מבניהם אורך שלוש וחצי שעות, ומשקלו הוא 60% מהציון, ואילו השני אורך שעתיים, ומהווה 40% ממשקל הבגרות.

משרד החינוך קבע כי במהלך שנת הלימודים, יהיו שלושה מועדים מרכזיים לבחינות הבגרות במתמטיקה. שניים מהם נערכים בתקופת הקיץ (אחד במאי והשני ביולי), ואילו המועד הנוסף נערך בחורף בחודש ינואר. חומר עזר המותר במבחן, הינו דף נוסחאות ומחשבון בלבד.