בגרות בהיסטוריה, לימודי בגרויות בהיסטוריה, הכנה לבגרות בהיסטוריה
בגרויות » בגרות בהיסטוריה

בגרות בהיסטוריה

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
בגרות בהיסטוריה, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מוסדות לימוד ומלאו פרטים בתחתית העמוד!

מיקום בארץ: סניפים ברחבי הארץ
מיקום בארץ: סניפים ברחבי הארץ
מיקום בארץ: חיפה
מיקום בארץ: רחובות
מיקום בארץ: תל אביב, ראשון לציון
מיקום בארץ: סניפים ברחבי הארץ
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם

כל המידע הרלוונטי אודות הבגרות בהיסטוריה

בגרות בהיסטוריה נחשבת בעיני רבים לבגרות מהקשות ביותר איתם צריכים להתמודד התלמידים. האשמה בכך, נופלת על הצורך בשינון של תאריכים ושימוש מהותי בזיכרון, זאת להבדיל מבגרויות אשר דורשות הבנה.

בגרות בהיסטוריה בהיקף של 2 יחידות לימוד הינה בגרות חובה- משמע הדבר, שללא ציון עובר במבחן זה- התלמיד אינו זכאי לקבל תעודת בגרות מלאה. כמו כן, קיימת האפשרות לבחור בתנ"ך כמקצוע מוגבר, ולהרחיב אותו בשלוש יחידות נוספות, כך שמי שיעשה זאת, יזכה ב- 5 יחידות לימוד.

בעבר, מבחני בגרות בהיסטוריה התקיימו על פי תוכנית הלימודים הישנה, כלומר לימודי ההיסטוריה הכללית (שאר העולם) וזו של ארץ ישראל, נלמדו ביחידת לימוד נפרדות, אך כיום המצב שונה. לפי תכנית הלימודים החדשה, שני הנושאים משתלבים זה לצד זה לאורך כל הדרך.

התוכנית החדשה, מחלקת את חומר הלימוד של בגרות בהיסטוריה לשני שאלונים, אשר מתייחסים כל אחד לתקופה שונה: היסטוריה א' והיסטוריה ב', כאשר משקלו של השאלון הראשון הוא 40% מהציון הסופי, ואילו החלק השני, מהווה את 60% הנותרים. משך זמן הבחינה לכל אחד מהשאלונים הוא שעתיים.

כמו כן, במקרה שבחרנו להרחיב מקצוע זה- שתי היחידות הראשונות (של מבחן החובה) ירכיבו ביחד 40% מהציון הסופי, ואילו שלושת יחידות המורחבות יהוו 60% משקלול הציון הסופי של הבגרות בהיסטוריה. אורכו של שאלון ההשלמה עומד על שלוש וחצי שעות.

השאלון הראשון- בגרות בהיסטוריה א':

חומר הלימוד בשאלון היסטוריה א' מכסה את המאורעות שאירעו בין השנים 1870-1920, והוא עוסק בלאומיות, בימי הביניים ובתקופת בית שני.

בפרק הראשון, נדרש לבחור ולענות על 2 שאלות מתוך 4, בנושאי הלאומיות בישראל ובעמים. בפרק השני, אפשרויות הבחירה מצטמצמות, וניאלץ להשיב על 2 מתוך 3 שאלות בנושאים ימי הביניים או תקופת בית שני.

השאלון השני- בגרות בהיסטוריה ב':

חומר הלימוד של השאלון השני מתמקד בתקופת השואה ובתהליך ההקמה של מדינת ישראל, כאשר בשני חלקי הבחינה, קיימת התייחסות גם לאירועים המתקשרים למדינת ישראל וליהודים ברחבי העולם, וגם לאירועים בינלאומיים משמעותיים אשר התרחשו בתקופות המדוברות.

בגרות בהיסטוריה מחולקת לארבעה פרקים, והם: המשטר הטוטליטרי, מלחמת העולם השנייה, הקמת המדינה ומלחמת העצמאות ועלייה במדינת ישראל.