לימודי הנדסאי קירור
בגרויות » לימודים בישראל » לימודי הנדסאי קירור

לימודי הנדסאי קירור

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
לימודי הנדסאי קירור, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מוסדות לימוד ומלאו פרטים בתחתית העמוד!

השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם

לימודי הנדסאי קירור ומיזוג אויר – למי זה מתאים? ומה אפשר לעשות עם זה?

מה הוא הנדסאי קירור ומיזוג אויר?

בניגוד לתלמידים העושים דרכם לקראת תואר מהנדס (B.Sc / Btech), שאורך לימודיהם הוא כארבע שנים ומחציתם מוקדשת ללימודים תיאורטיים ומחקריים, תלמידים אשר בוחרים בתעודת הנדסאי (PE) מקצרים בחצי את אורך לימודיהם וזוכים עם זאת ללימודים  בעלי דגש מיוחד על הצד המעשי של המקצוע. שימת הדגש על האספקט המעשי מכשירה הנדסאים לעולם התעסוקה עוד בזמן לימודיהם והופכת אותם, עם סיום הלימודים וקבלת התעודה, למבוקשים לא פחות ממחזיקי תואר מהנדס עבור משרדי מהנדסים, חברות פרטיות, ציבוריות וממשלתיות כאחד.

חשוב להדגיש כי בוגר לימודי הנדסאי קירור ומיזוג אויר יהיה זכאי להירשם בפנקס להנדסאים וטכנאים. כמו כן, במכללות מסוימות לימודי הנדסאי מיזוג הינם מקיפים דיו ומקנים לבעלי תעודת הנדסאי קירור ומיזוג אויר מטעמם תעודת חשמלאי גם כן.

אפשרויות תעסוקה:

ואם בהנדסאים עסקינן, קשה לחשוב על סוג הנדסאי שיהיה בביקוש גבוה ביותר במדינתו מאשר זה העוסק, באופן ספציפי, במזגנים. כפי שההיגיון כבר חוזה, במדינה בה הקיץ ארוך וחם במיוחד, בה מזגנים הם פריט חובה ברוב בתי ישראל ומערכות קירור נמצאות בשימוש יותר מתשעה חודשים בשנה, לימודים לקראת תעודת הנדסאי קירור ומיזוג אויר הינם שווי ערך לתעודת אחריות כי תמיד תהיה למחזיק התעודה שפע תעסוקה.

והרי ברור שלא בדאגה לקירור ביתנו בימים החמים מסתכמת עבודתו של הנדסאי מזגנים. מערכות קירור ומיזוג אויר הינן חלק הכרחי בפעילותם התקינה של מוצרי חשמל כדוגמת שרתים. כמו מוצרי חשמל, גם חדרי ניתוח ובתי חולים בכלל, מרכזי קניות, מפעלים, בתי גידול, מקומות עבודה, בתי ספר, ועוד עוד נדרשים לפעילות תקינה של מערכות המיזוג שלהן בכדי לתפקד נאמנה.

מכאן שמי שסיים לימודי הנדסאי קירור ומיזוג אויר סביר שלא יסבול ממחסור בעבודה. מחזיק תעודת הנדסאי קירור יוכל להציע עצמו למגוון עבודות, מהקמת מערכות קירור (קבלן מערכות קירור לבנייני מגורים, בנייני משרדים וכו'), לניהול ייצורן של מערכות קירור ובקרת איכות, לתחזוקן בפועל של מערכות קירור אלה. יש לציין כי במוסדות אשר בהם נדרש קירור דרך קבע, כדוגמת בתי חולים ומפעלים לדברי מאכל, מוחזקים לרוב אחראיים על מערכות קירור באופן תדיר.

לימודי הנדסאי קירור ומיזוג אויר הינו, אם כן, מהמבוקשים שבמקצועות בארצנו. זה אינו מקצוע שנלמד במכללות רבות ברחבי הארץ, עובדה אשר מגדילה אף היא את ביקושם של הנדסאי הקירור ומיזוג האויר.

מהלך הלימודים:

במסגרת לימודי הנדסאי קירור ומיזוג אויר ידרשו הסטודנטים לרכוש ידע במגוון רחב של תחומים הקשורים, הן באופן עקיף והם באופן ישיר, לנושא מערכות קירור. מהנושאי הכלליים יותר, יידרשו הסטודנטים למלא קורסים במתמטיקה ופיזיקה חשמל ושירטוט. לצד קורסים אלה, יילמדו הסטודנטים מיני קורסים ממוקדים לנושא המיזוג, ביניהם מערכות קירור, מערכות הידרוליות, תרמודינאמיקה,  מערכות בקרה, חוזק חומרים, מערכות הפעלה ותכנון מערכות.