לימודי הנדסאי חשמל
בגרויות » לימודים בישראל » לימודי הנדסאי חשמל

לימודי הנדסאי חשמל

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
לימודי הנדסאי חשמל, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מוסדות לימוד ומלאו פרטים בתחתית העמוד!

השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם

כדאי לדעת לפני הלימודים להנדסאי חשמל

קשה היום לדמיין את העולם ללא מכשירי חשמל: תאורה, מקרר, מחשב, מזגן וכדומה. ולא רק בבית הפרטי, אלא גם בתעשייה ובפיתוח. עולם הטכנולוגי לא עומד רגע אחד במקום, אלא מתפתח במהירות רבה. כל יום יוצאים מכשירים חדשים ומורכבים. והם דורשים איש מקצוע מיומן כדי להתקין ולתחזק אותם. וזה הופך את המקצועות הקשורים בחשמל לבעלי ביקוש רב ולא פוסק.

לימודי חשמל מתאימים לאנשים בעלי חוש טכני, שאוהבים ומתעניינים בחשמל ובמערכות חשמל.

ישנם כמה דרגות לימוד בנושא זה: אפשר לקבל תעודה של טכנאי, הנדסאי חשמל ומהנדס חשמל.

טכנאי חשמל עוסק בהתקנה, תכנון, תחזוקה ופיתוח של מכשירי חשמל. לעומת זאת הנדסאי חשמל, יקבל ראיה רחבה יותר על עולם החשמל ויעסוק במערכות חשמל, ולא באביזרים בודדים.

לימודים לתואר הנדסאי: מתכנון והתקנה ועד בקרה ופיקוח על מערכות אלו. הלימודים הינם מגוונים וכוללים מספר רב של נושאים כגון :קורסים במדעים כמו :מתמטיקה, פיזיקה, מחשבים ואלקטרוניקה, וגם קורסים העוסקים בחשמל: מכונות חשמל, מערכות פיקוד ושליטה, מערכות ספרתיות, ויסות ובקרה של ציוד חשמלי, תורת הבקרה, מנועים חשמליים, רשתות ומערכות אנרגיה חשמליות וכו’. אפשר לבחור ולהתמחות בתחומים שונים לעומק כמו: מקירו אלקטרוניקה או גלים ואלקטרו אופטיקה, עיבוד אותות ותמונות, ולהגיש פרויקט גמר בתחום הנבחר.

משך הלימודים במסלול הנדסאי הוא כשנתיים.

בתום הלימודים הבוגרים שעמדו בבחינות פנימיות וחיצוניות מקבלים תעודה מטעם מה'ט, משרד החינוך והמכללה בה למדו. הבוגר רשאי להירשם בפנקס ההנדסאים והטכנאים וכחשמלאי מוסמך. אחרי שנה של ניסיון מעשי הוא יהפוך באופן אוטומטי לחשמלאי ראשי ואחרי שנה נוספת לחשמלאי הנדסאי. קיימת גם אופציה להשלים את הלימודים לתואר של מהנדס במסלול מקוצר. 

כדי להתקבל ללימודיי הנדסאי חשמל נדרשת בגרות מלאה או חלקית במקצועות אנגלית, מתמטיקה ועברית, או לחלופין לימודים במכינה קדם הנדסאית.

איפהכדאי ללמוד?

יש מספר דברים שכדאי לשאול את עצמכם כאשר בוחרים מקום ללמוד:

האם המיקום חשוב לכם? האם חשוב לכם להישאר קרוב למקום המגורים הנוכחי שלכם? או אולי להפך אתם רוצים לעבור לעיר ספציפית מסיבה זו או אחרת.

קריטריון שלא כדאי להתפשר עליו זה מוניטין המכללה, הוא חשוב תמיד כשבוחרים מקום לימודים. איזה מרצים מלמדים שם? האם השם של המכללה מוכר? האם זה מוסד חדש או ותיק?

למה זה כל כך חשוב? כי רמת הלימודים ורמת המרצים יקבעו במידה רבה את רמת ההשכלה שאתם תקבלו שם.

עוד דבר שחשוב לשקול הוא מה הם מסלולי ההתמחות הספציפיים המוצעים על ידיי המכללה זו או אחרת, האם הלימודים הם במתכונת בוקר או ערב, כמה שעות ביום, כמה אנשים בכיתה?

רצוי לקחת בחירה זו ברצינות רבה ולהשקיע זמן ומאמץ וללכת ליום פתוח או לייעוץ באותה מכללה, או במספר מכללות.

מספר דוגמאות למכללות בהן ניתן ללמוד להנדסאי חשמל: המרכז לעיצוב ולטכנולוגיה אריאל בשומרון, המכללה למנהל ,  המכללה האקדמית ספיר, וקיימות עוד מכללות רבות אחרות.