לימודי הנדסאים
בגרויות » לימודים בישראל » לימודי הנדסאים

לימודי הנדסאים

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
לימודי הנדסאים, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מוסדות לימוד ומלאו פרטים בתחתית העמוד!

השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם

כל האופציות ללימודי הנדסאים

ברוב התחומים במדע וטכנולוגיה ניתן לקבל תואר של הנדסאי או טכנאי מוסמך. לימודיי הנדסאי הינו מסלול של לימודים פרקטים, שבסופו מקבלים תעודה ומשתלבים מהר בשוק העבודה. הם כוללים מעט תאוריה ומורכבים במרביתם מקורסים, שמקנים כלים מעשיים. חלק מהקורסים הנם קורסי רקע (כמו מתמטיקה, פיזיקה, אנגלית) וכלליים למגמה והשאר ממוקדים להתמחות שתבחרו.

למה לבחור בלימודי הנדסאים ולא בתואר ראשון?

ההבדל בין תואר ראשון ללימודי הנדסאים לא רק במשך הלימודים (הלימודים לתואר נערכים במסגרת של שלוש עד חמש שנים, לעומת לימודי הנדסה, שנשמכיםרק שנתיים), אלא גם בתנאיי הקבלה, שהם הרבה יותר קלים ונוחים. כדי להתקבל ללימודי הנדסאים המועמד צריך להיות בעלתעודת בגרות מלאה או חלקית הכוללת ציון עובר במתמטיקה, אנגלית ועברית, או לחלופין תעודת מכינה קדם הנדסאית. מעבר לכך תואר ראשון הוא הרבה יותר תאורתיואינו כולל הסמכה מקצועית כמו לימודי הנדסאים.

 

האם לימודי הנדסאים מתאימים לכם?

לימודי הנדסאים יכולים להתאים למי שרוצה לקבל מקצוע ולהתחיל לעבוד ולא רוצה להשקיע זמן רב ומאמצים בתואר אקדמי. זה יכול להיות מסלול מצוין לחיילים משוחררים, כיוון שהוא מקנה להם הנחה בהיקף של 90% משכר הלימוד בשנה הראשונה ובחלק מ-המגמות גם בשנה השנייה (נכון לחמש שנים לאחר השחרור). לימודיי הנדסאים טובים עבור אלה, שמעדיפים פרקטיקה על פני תיאוריה, ואלה שאוהבים טכנולוגיה ומדע. כדאי לשקול את כל האופציות לפני שבוחרים במסלול לימודים מסוים, כי זו בחירה, שתשפיע רבות על חייכם בהמשך. חשוב שהמקצוע בו תבחרו יהיה אהוב עליכם, אבל גם כדאי להתחשב בביקוש הקיים בשוק העבודה.

לימודי הנדסאים יכולים להיות בחירה טובה  כלימודי מקצוע אחרי תואר ראשון, שהוא כללי,  או מקצוע שני לאלה, שרוצים לשנות את תחום הקריירה שלהם. תנאיי קבלה לבני שלושים ומעלה הם נוחים במיוחד, נדרשת רק תעודה ממשרד החינוך המעידה על 12 שנות לימוד.

 

בסיומו של מסלול לימודי הנדסאים מקבלים תעודה מטעם מה'ט (המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע). כמו כן מקבלים תעודה מטעם משרד החינוך והמכללה בה למדתם.  בשביל זה נדרשיםלעבור בחינות חיצוניות ופנימיות. זאת התעודה המקצועית המוכרת בשוק העבודה המאפשרת קבלה קלה לעבודה הראשונה שלכם.

 

אפשר ללמוד לתעודת הנדסאי בחלק מביתי הספר מקצועיים במסלול של כיתה י"ג וי"ד,כמו כן במכללות ובחלק מהאוניברסיטאות. כגון  : המרכז לעיצוב ולטכנולוגיה אריאל, המכללה למנהל, המכללה הטכנולוגית רופין, המכללה הטכנולוגית תל-חי, מכללת ספיר ועוד מקומות רבים נוספים.

 

מסלוליי הלימוד הנם גמישים: ניתן לבחור בלימודי בוקר, כך שמשך הלימודים יהיה כשנתיים, או בלימודי ערב, והלימודים ימשכו כשלוש שנים.  קיים מגוון רב של מגמות לימוד ולא רק טכנולוגיות או מדעיות כמו: הנדסת כימיה, ביוטכנולוגיה, מדידות, הנדסת פלסטיקה, מכשור ובקרה, חשמל , סביבה, חקלאות, אלקטרוניקה, הנדסת תוכנה, בניין, תעשייה וניהול, מזג אויר, סאונד, אלא גם מגמות עיצוב כמו: תקשורת אינטראקטיבית, אדריכלות ואנימציה.

אחרי סיום הלימודים קיימת אופציה למי שרוצה להשלים את הלימודים לתואר ראשון במסלול מקוצר.