לימודי הנדסאי אלקטרוניקה
בגרויות » לימודים בישראל » לימודי הנדסאי אלקטרוניקה

לימודי הנדסאי אלקטרוניקה

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
לימודי הנדסאי אלקטרוניקה, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מוסדות לימוד ומלאו פרטים בתחתית העמוד!

השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם

מאמר על לימודי הנדסאי אלקטרוניקה

הטכנולוגיה של היום היא ממש לא מה שהייתה פעם, עיקר המהפכה בתחום הטכנולוגיה נעשה בתחום התקשורת והאלקטרוניקה ולכן ענף זה נחשב למבוקש ביותר בקרב סטודנטים רבים. תחום האלקטרוניקה קשור לתחום הנדסת חשמל והוא עוסק בתכנון מעגלים חשמליים. הנדסאי אלקטרוניקה הוא אדם אשר בקיא בפיתוח תחזוקה, שירות, ייצור ופיתוח של מערכות אלקטרוניות במוסדות ציבוריים, מפעלים וחברות רבות. 

הפיתוחים השונים שבתחום האלקטרוניקה מקדמים ומייצרים את הטכנולוגיה המודרנית אשר קיימת בביתי כולנו. מדובר על מקצוע שעוסק בעיקר בפיתוח מוצרי תוכנה וחומרה וייצור רכיבים אלקטרוניים. 

לימודי הנדסאי אלקטרוניקה כוללים מגמות משנה כגון מגמת משנה מחשבים, מגמת משנה תקשורת, מגמת משנה מכשור רפואי וכדומה. הלימודים נמשכים בין שנתיים לשלוש שנים בהתאם למסלול הלימודים והם מתקיימים במכללות ובבתי הספר המאושרים על ידי מה"ט. 

תוכן הלימודים : 

חלק מקורסי הלימוד משותפים לכל מגמות המשנה. נושאים אלו הם נושאי הבסיס והם כוללים כימיה, מתמטיקה ופיזיקה. המגמות המשנה הלימודים מתחלקים על פי המגמה מסגרת לימודי משנה מכשור רפואי למדים על עבודה בבתי חולים ומוסדות ציבוריים, תחזוק ותפעול של מכשור רפואי ועוד.

במסגרת לימודי משנה תקשורת נתונים למדים על תכנון ופיתוח של רשתות ומערכות תקשורת, טיפול ותחזוקה וכן הלאה.

כל מוסדות הלימוד עובדים תחת ההנחיות של מה"ט ולכן התכנים הנלמדים במסגרת השיעורים מותאמים לצרכי התעשייה והמשק והם מתעדכנים באופן תדיר בהתאם להתפתחויות הטכנולוגיות ועל פי הידע המדעי שיש באותו זמן נתון.

תנאי הקבלה :

במרבית מוסדות הלימוד ישנם תנאי קבלה דומים, למרות שהם משתנים ממוסד לימודים אחד למשנהו. לרוב, תהיה דרישה לתעודת בגרות מלאה או עודת בגרות חלקית אשר כוללת ציון עובר במבחני הבגרות במתמטיקה ואנגלית ברמה של שלוש יחידות לימוד וציון עובר באחד ממקצועות העברי ברמה של שתי יחידות לימוד. כמו כן, מוסדות לימוד רבים מבקשים תעודת גמר של המכינה הטכנולוגית להנדסאים או טכנאים ובחלק ממוסדות הלימוד ישנה דרישה לראיון אישי עם חברי הסגל של המחלקה להנדסאות.

 

לימודי הנדסאי אלקטרוניקה נלמדים במוסדות לימוד רבים ברחבי הארץ. ניתן למצוא מסלולי לימוד בבוקר ובערב והם מותאמים גם לאנשים עובדים. בתום הלימודים ולאחר עמידה במבחני הגמר של מוסד הלימודים, יש להיבחן במבחנים חיצוניים של מה"ט ולאחריהם ניתן לקבל תעודת הנדסאי מטעם מוסד הלימודים ומה"ט.

שכר הלימודים עומד על כ – 3,000 עד 7,000 שקלים כאשר ישנן התמחויות שונות מהן ניתן לבחור. רצוי לשים לב כי מסלולי הלימוד משתנים ממוסד לימודים אחד למשנהו ולכן מומלץ לשחון נושא זה מראש.

אפשרויות תעסוקה :

בתחום הלימודים משתלבים הבוגרים בשוק העבודה במגוון רחב של תפקידים וזאת בהתאם להתמחות אותה עברו. ניתן לראות כי בוגרי תקשורת נתונים, ומחשבים משתלבים במפעלים תעשייתיים ציבוריים ופרטיים ובתעשיות היי טק שונות. הם ממלאים תפקידי מחקר ופיתוח של רשתות אינטרנטיות, רשתות מידע ורשתות סלולאריות. 

עבודתם של ההנדסאים לא פשוטה והיא כולל שעות עבודה רבות ואף עבודה בסופי השבוע. השכר ההתחלתי בשוק עומד על כ – 4,500 עד 6,000 שקלים ולאחר שנות ניסיון הוא עומד על 10,000 עד 20,000 שקלים. לאחר הלימודים ניתן להשלים לתואר מהנדס במסלול לימודים של שנתיים עד ארבע שנים.